Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 és fél hónapos babám vmi...

3 és fél hónapos babám vmi hasmenéses vírust kapott el. Kapja a gyógyszert, de a védőnőm javasolta, hogy kezdjem el adni az almát, mert az székletfogó hatású is. Sajnos tápszeres, de nem korai a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

#Hozzàtáplálás #3 és fél hós
2012. dec. 3. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
a tápis babákat már 4hónapos kortól le lehet kezdeni hozzátáplálni, ezért ajánlotta avédőnőd is, mert az a 2 hét már nem sok, és most nagy szükség lenne valami hasfogóra, nehogy kiszáradjon a baba, ha nagyon megy a hasa. Szerintem adhatsz neki almát.
2012. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 13 éves. Amikor ő született, még nem voltak ennyire óvatosak a hozzátáplálást illetően. Ő szintén tápszeres volt és pont három hónaposan egy hasmenés miatt a doktornő javaslatára elkezdtük az almát. Így most 13 év távlatából visszanézve, kutya baja nem lett tőle.
2012. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ilyenkor hülyeség ezzel terhelni szegényt.

Sok folyadékot adj neki, hogy ki ne száradjon!

És kérdezd meg a dokit, ő mit javasol, bár nyilván mondta volna magától is...

2012. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

A sok folyadékkal van a legnagyobb bajunk, amióta nincs tejem, és tápszert kap, semmit nem hajlandó meginni. Csak köpi kifelé :( Már próbáltam a vizet, mindenféle teák (mecsek baby, herbária, gyerekteák,stb.). Erre valami ötlet?

2012. dec. 3. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
na nekem a lanyomnak, 6 hosan volt ilyen baja, es pont figyelmeztettek, hogy nem am elkezdek neki barmi ujjat is adni, mert csak meg jobban terhelem vele, uj etel bevezetese csak teljesen egeszseges allapotban lehet, amugy pl a lanyom hasat az alma hajtja, ha nem megy a kaki egy alma, nehany ora mulva tuti a hatas, akkor mar inkabb rizsle, az tenyleg fog
2012. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Az én gyerekeim szopiztak, úgyhogy nálunk meg volt oldva picinek a folyadék.

Ami ötletként eszembe jut:

nagyobb gyereknek ugye ilyenkor ropit szoktak adni a só miatt. Mert kell a só pótlás, és mert arra szoktak inni.


Esetleg mini mennyiségű sót tenni a tápszerbe, és aztán vízzel kínálni? De ezt kérdezd meg a gyerekorvostól, hogy "szabad-e", mert csak agyaltam rajta... :o)


Jobbulást a kicsinek és próbálj meg tényleg folyadékot adni, nehogy infúzió legyen a vége.


Bár azt kell mondjam, hogy pocsék a kórház (más okból voltunk), ha máshogy nem megy, akkor ez lesz a jó megoldás, és ha a kiszáradás bármilyen jelét tapasztalod, ne késlekedjetek kórházba menni!

2012. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanennyi idős volt a fiam, amikor ő is elkapott egy ilyen fertőzést. Vizet nem ivott, csak tápszeres volt. Sűrűbben próbáltam adni a tápszert, és kicsit hígabbra készítettem, mínusz 1-2 kanállal tettem bele. Smecta port és Normaflore-t kapott az orvos utasítására, semmi mást. 3-4 nap után szépen helyrejött, a kórokozó kiürült a szervezetéből. Osztom az előttem szóló véleményét: új étel bevezetését csak egészséges babánál szabad elkezdeni!!! Hogy is mondhatott ilyet a védőnőd?! Már megint az okos védőnők... írtam már korábban a véleményem, most sem változott, csak a bajnak vannak! Bocsánat, de éppen felkerült az "i"-re pont nálunk védőnő ügyben.

Ne aggódj, hamar meggyógyul a babád! Popsijára vigyázz, hogy ne kezdje ki a hasmenés a bőrét. Gyors gyógyulást kívánok!

2012. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ő is septa-t kapott meg lactív baby-t. Remélem hamar rendbe jön!
2012. dec. 3. 17:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért írod, hogy sajnos tápszeres? Nincsen azzal semmi baj, ne szabadkozz e miatt :)

Próbáld meg az almát, ha nincs még felkészülve rá akkor úgysem fogja elfogadni. Vagy esetleg próbálj meg almalevet adni neki, most úgyis szüksége van a sok folyadékra. Az interneten találsz jó kis recepteket az almalé elkészítéséhez, ha nincs gyümölcs présed.

2012. dec. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ami az almát illeti, nekem azt javasolta a gyermekorvos, hogy először csak párolva adjam, ne nyersen, mert bánthatja a pociját. Ebből gondolom, hogy akár nagyobb gondot is okozhat most az alma bevezetése, mint az eredeti problémája szegénynek! Én nem tetőzném még mással is. Szerintem azóta már jobban is van alma nélkül is, ugye?
2012. dec. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!