Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ütemben haladjon a...

Milyen ütemben haladjon a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást, az uzsi már nagyjából ki van váltva, de nem sikerül minden nap a teljes étkezés pépből (attól függ mit adok neki, sütőtökből pl megeszi az egész üveget, de ha krumplis, répás, stb, csak egy felet és utána kér még tápszert). Szeretném tudni, hogy adhatok-e már neki délelőtt is pépet, ha igen akkor inkább csak gyümölcsöt? és hogy az esti étkezés lehet-e mondjuk tejpép? nem akarom leterhelni a gyomrát, teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy hogy kellene haladni.

2013. jan. 2. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Én először az ebédet váltottam ki főzelékkel. Mivel a fiam nem hajlandó tízóraizni ezért azon nincs mit kiváltani. Uzsira gyümölcsöt kap, vacsira pedig tejpépet, lefekvéshez pedig tápszert.
2013. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a fiamnál 2,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást szigorúan orvosi utasításra. először a tízórait váltottam ki neki, 6 hónapos korára. vele kicsit elrontottam mert későn adtam darabost ételt (féltem h megfullad) és nagyon nehezen tanult meg rágni, hónapok teltek el fuldoklással, rettegtem minden evés előtt. Most a lányomnál már okosabb vagyok. 3 hós korában kezdtem el a hozzátáplálást, és olyan 7-8 korában már tuti h adok neki darabos ételt. most a lányom 4,5 hós és már kiváltottuk neki az uzsonnát (tízóraizni nem szokott).
2013. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És estére mindig tápszert kapott a fiam. most nagy divat lett h tejpéppel, főzelékkel tömnek néhány hós gyerekeket, aztán lesnek h nyugtalanul alszik a baba. Estére még bőven elégnek kell lennie számukra a tápszernek!
2013. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!