Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes (tisztán) babának...

Anyatejes (tisztán) babának mikor adtatok először mást enni? Mikor kezdhető el anyatejes babánál a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Tisztán anyatejes 3 hós babámnak a védőnő almázást javasolt. Elbizonytalanodtam, eddig úgy tudtam, hogy 6 hóig ez nem szükséges, ha elégséges a tej. A baba megduplázta az amúgy sem kicsi születési súlyát (3950) mára, rendesen és ügyesen eszik, érdeklődőd a szopira. Miért kell almáztatni? Nem korai ez? Egyáltalán muszáj a védőnő szerint eljárni, ha nekem ez így jó, és szerintem eddig a babának is? Van, aki tisztán anyatejesként korábban kezdte a gyümölcsöket adni?

2013. jan. 5. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4 hós korában kezdtem,de ő nem hízott megfelelően.Nem,nem muszáj a védőnő tanácsát megfogadni.Neki az a dolga,hogy elmondja,de te tudod mi a jó a babának,és a "nagykönyvben" is 6 hónaposan kezdik a hozzátáplálást.
2013. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Annyira lassan megy, 2-3 napig csak kóstoltatod, próbálja enni kanálról, majd jön a barack...

Mire megeszik 1 adagot az 2-3 hét, majd jönnek a uöldségek, 6 hónapos korára evett meg tízóraira egy adag hyölcsöt, ebédre egy adag főzeléket.

Ki hogy érzi, ha még nem akarod, nem kötelező elkezdeni!

De ha éjjel sokat kel enni, nappal is sokat cicizni, meg mivel nagy súlyú, lehet kevés a tej, ezért kell tartalmasabb étel.

2013. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapos volt a kisfiam és csak szopizott,mikor elkezdtem a hozzátáplálást.Nálunk azért volt "javasolt",mert rengeteget bukott és sok tej visszajött neki.Ahogy elkezdtük a szilárdabb ételeket megszűnt teljesen.Ha nálatok semmi gond nincs,tejed van bőven és megfelelően fejlődik,szerintem érdemes várnod 5,5-6 hónapig.Én nem hallgatok már rég óta a védőnőmre,sokszor leírta magát...és sajnos nem ő az egyetlen,aki nincs a helyzet magaslatán. :(

11 hós baba anyukája

2013. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia!Egyáltalán nem muszáj még ilyen idős korban a hozzátáplálást elkezdeni!Az én babám 5 hónapos volt,amikor elkezdtük a hozzátáplálást,és szerencsére mindent elsőre elfogadott,rohamléptekkelhaladtuk ahozzátáplálásban, evett mindent,amivel kínáltam.5 hónapos koráig csak szopott,most lesz 10 hónapos,szopik naponta 4-5 alkalommal és mellette mindet eszik is.6 hónapos korára megduplázta születési súlyát,ami alapban se volt kevés(4050 grammal született),elég volt a tejem,így nem is akartam hamarabb kezdeni a hozzátáplálást.Szerintem ha szépen gyarapszik,ne erőltesd,ráértek még vele.Üdv:2 kislány anyukája
2013. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A régi vágású védőnénik korábban kezdik. Az csinálsz, amit jónak látsz. 5 hónaposan kezdtünk almázni, és arra volt jó, hogy nem folyott a nyakáig a kaki utána :)
2013. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szia, az én kislányom 13 hónapos koráig szopizott, 5 hónapos volt mikor magamtól elkezdtem hozzátáplálni. Ekkor kezdte el érdekelni más étel is az anyatejen kívül. 6 hónapos korától fogadott el mindent. A védőnőm szerint ő és a háziorvos csak tanácsot ad, az igazi "főnök" te vagy. Ha idő előtt elkezdet mással táplálni csökkenhet az anyatejed mennyisége. Ebben a korban a legfontosabb táplálék neki az anyatej, ennél jobbat nem adhatsz neki. Az alma ráadásul savasít.
2013. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

èrdekes amit a védön mond, mert nem hiába vannak a bébiételeken is hogy 4 hót betöltve lehet adni legkorábban.

Vagy is az egészvilágon elfogadott, hogy 4 hót betöltve el LEHET elkezdeni a hozzá táplálást. De nem muszáj azt szokták ajánlani hogy 6 hósan viszont mindenképpen el kell kezdeni.

2013. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Régi vágású" védőnőm is 6 hósan javasolta a hozzátáplálást és mindkét gyerek magándokink is. Én 6 hós koráig vizet sem adtam neki, pedig nyár volt, de nem igényelte, elég volt az anyatej neki. Utánaolvastam, 6 hósan kezdtem, egyébként az Egészségügyi Világszervezet is ezt javasolja.

És nem múszáj hallgatni a védőnőre, nem szólhat ebbe bele.

2013. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, boocs, nem sértésnek szánom egyáltalán és nem kötekedni szeretnék. De ugye nem vagy ennyire naív?:) Elsősorban azért van a bébiételeken a 4 hónap, mert ez ÜZLET és PÉNZ!
2013. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én 1 héttel a 6.-ik hónap előtt kezdtem el a hozzátáplálást,mert a babám nem hizott már szinte semmit.3 hónaposan szerintem elég korai lenne.
2013. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!