Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszeres babák anyukái! Ti...

Tápszeres babák anyukái! Ti mikor és milyen lével kezdtétek a gyümölcsök/zöldségek megkóstoltatását? És hány ml-t naponta? Kiskanállal, vagy cumisüvegből? Üdv: 3 hónapos kisfiú anyukája

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.A leveket kiköpte a fiam, úgyhogy pürékkel kezdtük. Először őszibarackot és almát kapott, természetesen ezeket kanállal. 2 hét alatt kiváltottunk egy étkezést.
2013. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 3,5 hónaposan (védőnői tanácsra) kezdtem el. Almalét nyomtam ki és első nap 2 mokkáskanállal kapott. Második és harmadik nap 4-4 mokkáskanállal. Ötödik nap már almapürét is evett 2-3 kis mokkáskanálnyit. Nekünk is két hét alatt sikerült kiváltani egy étkezést.
2013. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Golan Trevize ***** válasza:
Mi nem lével kezdtük, hanem rögtön reszelt almával.
2013. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Reszelt alma levével kezdtük kb. 5 hónapos korban. Elfogadta, úgyhogy fokozatosan egyre többet adtunk neki, és egy-két héten belül már pürét adtunk neki kiskanállal. Aztán jött a barack. Többféle gyümölcsöt is kipróbáltunk, viszont alaposan meghajtották a pociját. A tápszeres kaki, ami általában kemény és bogyó formájú volt, hirtelen híg, nagy mennyiségű székletté változott. Ne ijedj meg, ha ezt tapasztalod, különösen az almánál.
2013. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtünk almapürével, kiskanállal. Egyből bejött a dolog, de első alkalommal csak 4-5 kanállal adtam. Utána sárgarépa, őszibarack és sütőtök, mindegyik püré formájában. Még a krumplit próbáltuk, de azt nem akarta megenni, csak később almával és répával keverve.

A lével nem igazán boldogultunk, mert a cumisüvegbe nem akartam édeset tölteni, pohárból nem tudott még inni, a kanállal viszont nem volt hatékony a dolog.

2013. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én először megpároltam a gyümiket és azt a levet itta a babám már 3 hónapos korától (védőnői tanácsra), mert a vizet ugyan megissza, de csak pár korttyal. Így viszont imádta. Utánna pürét adtam neki.
2013. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányom most lesz 3 hónapos,90%-ban anyatejes.Kapott pár csepp mandarinlevet,azt szerette.Almát két kiskanállal evett,másnap azt is kiköpte.Répa,krumpli kiköpés,banánturmmix 3kanál utána fujj.Igy én nem adok semmit neki nagyon még kostolni sem. Mindet kanálbol kapta,kivéve mandarinlevet mert azt gyümölcsből csepegtettem a szájába.
2013. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!