Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem mindig akarja a rendes...

Nem mindig akarja a rendes ennivalót?!

Figyelt kérdés

5hónapos a babám,most kezdtem a hozzátáplálást, mert úgy tűnik, nem lakik jól a tejemmel. Eddig kibírta a 3,5-4órákat, most viszont 1,5-2óránként enne.

8 napja, napi 2 étkezésre a tejcsibe h.kekszet,tejcsibe répát, és az almát adom.

Ha olyan kedve van, tök ügyesen megeszi bmelyiket, ha meg nincs kedve, akkor kiköpi. De a tejcsi jöhet! Próbálom neki változatosan adni. Próbáltam turmixolva is, vagy csak villával összenyomva. Ha akarja, megeszi kicsit darabosan is, ha nem, sehogy. Tuti, h nem fáj a hasa tőlük, kakilni is tud rendesen. És nem azért cicizik, mert a mozdulat kell neki! Eszik, és ahogy befejezi, elfordul.

Ha esetleg elmenne ez a "kis"tejem is, mit adjak akkor majd neki?! TÁPSZERT semmiképp NEM szeretnék neki!

Hogy "vegyem rá", h egyen laktatóbbat is és ne kelljen óránként szopiztatnom?



2013. jan. 23. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam mint te.Nem akartam tápszert adni,de hirtelen,elment a tejem,köv. étkezésnél alig volt pár mili!!beláttam ha nem akar mást enni,akkor bizony kell a tápszer.(igy ami mintacsomagban volt azt megkapta és utána vettem neki a köv. étkezésre) Fog kelleni tápszer,hisz ha nagyobb lesz és nem lesz annyi tejed,azért egy bizonyos korig valamiféle anyatejet helyettesítő dolgot kell ennie.Hisz egy egyévesnek még kellenek ezek,nem ehet kizárólag rendes kaját,a tej meg nem igazán tápláló neki(mármint a bolti)
2013. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg, hogy mindig adsz neki szopizni ha kér, akár fél óránként is, és akkor lehet, hogy még lesz több tejed, és nem fog elmenni. Nekem soha nem 3 óránként evett, hanem igény szerint szopizott, és bizony sokszor igényelte, a 3 óra kihagyás még hírből sem ismerte :). Volt is jó sok tejem, kb. 9-10 hónapos koráig még fejtem is naponta kétszer. Most 15 hónapos, és még mindig kb. fele-fele arányban szopizik - eszik. De kb. 1 hónappal ezelőtt még volt olyan nap is, hogy csak szopizott, és nem kért semmit enni. Mondjuk akkor beteg volt (csalánkiütés), és a doki néni javaslatára pár napig csak szopizott, hogy kiderüljön mitől jött ki rajta.

Szerintem próbáld meg,hogy még nem táplálsz hozzá, mert akkor tényleg fogyni fog a tejecske.

2013. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!