Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a rendes...

Hogyan szoktassam a rendes kajára?

Figyelt kérdés

13 hónapos fiam nem eszik meg semmit. Néha-néha egy kis levesből eszi ki a cukorborsót aztán kész. Volt hogy evett pár karika virslit. De egyszerűen nem tudok vele megetetni semmi normális kaját, csak a krémtúrót, meg a Kecskeméti üveges cukkinit, de az is hat hónapos kortól van... Néha majszol egy túró rudit, vagy kekszet de ennyi.


Más is volt ilyen helyzetben? Fog enni vmikor rendes kaját? Ja, és még szoptatok is meg teát szokott inni. Mikor eszi majd meg a normális ételeket??? Hiába kóstoltatom nem eszi meg és kétségbe vagyok esve mert hiába próbálkozok nincs változás már mióta...


KÖSZÖNÖM ELŐRE AKI SEGÍT ÉS VÁLASZOL!!!


2012. nov. 26. 14:04
1 2
 1/13 timike26 ***** válasza:
probàld meg hàtha:rakd elè az ètelt,hagy turjon benne,mikor ti is esztek akkor egyen veletek.ne teàt adj neki mert az elteliti hanem vizet.nekem a kisebbik fia volt igy 2 èvs koràban mèg nagyban konyorogtem neki az ètelt a szàjàba.meguntam,elè raktam hagy turja...1/2 honapoon belul màr sokat kostolt,ès szèp lassan màr egèsz adagokat megevett.
2012. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az unokaöcsém 23 hónapos, és csak pépes dolgokat hajlandó enni, abból is csak bizonyos dolgokat. Most kezd kíváncsi lenni és néha kér bizonyos ételekből, de általában 1 falatnál több nem kell neki. Van úgy, hogy kap, de mikor a szája elé kerül, mégsem kóstolja meg.
2012. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokáig szoptatott babáknál teljesen normális, hogy később" fanyalodnak rá" a rendes ételre:).

Ha a darabos dolgokat ügyesen majszolja, ahogy írtad, akkor próbáld meg, hogy nem kanalasat adsz neki, hanem BLW módszerrel kínálod:). Mi is így tápláltuk hozzá a kislányomat, másfél éves korára egyedül kanalazott, szóval ezzel sem lesz gond:).


Néhány cikk a BLW- ről:

[link]

[link]

[link]

...

2012. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben jó ideig nem vennék sem kekszet,sem krémtúrót,sem pedig túrórudit,mert ezek veszik el az étvágyát a normális ételektől.Ha éhes lesz,mást is meg fog enni.Legyél következetes!Ha még szopik,nem lesz semmi gond az átállás ideje alatt.
2012. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt csináltam, elé raktam, de eldobálja, néha bele kóstolt aztán ennyi. Meg ilyen régi fajta etetőszékünk van asztallal, és most rájött hogy ki tud belőle csúszni és ahogy beleültetem, már csúszik is lefelé és vége, onnantól nincs evés. Már arra gondoltam hogy nézek vmi modern etetőszéket abba legalább be lehet csatolni, legalábbis azt hiszem... És ha majd nagyobb lesz és érti h egye meg akkor megeszi majd??? Már ki vagyok, mert nem vmi tápláló a krémtúró meg a cukkini. De ezeket is babakocsiban a mese előtt eszi meg éppen amikor másra figyel... :(:(:(
2012. nov. 26. 14:15
 6/13 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondja ne idegeskedjek mert ha éhes lesz úgyis eszik... De sajna nem vagyok nyugodt típus. Tehát ha szoptatok még akkor nincs gáz? Meg adok neki Vitacolan szirupot, vitamin gyanánt.
2012. nov. 26. 14:17
 7/13 anonim ***** válasza:

A BLWs vagyok.

Azt gondolom, hogy a "leszíjazás" nem segít, max. biztonsági okokból jó(elnézést ha Te is csak erre gondoltál!), attól nem fogja megszeretni az étkezést:(.

Mindig együtt üljetek le, legyen az étel guszta, hozza meg a kedvét az evéshez:). Legyen az étkezés közös program, amikor a Te/Ti példádból látja, hogy enni jó dolog.

Szerintem most pár napig kicsit hanyagold az evés- témát, ha rágörcsölsz, ezt ő is érzi. Pár nap múlva tégy elé párolt édes répát, almakockát, szép szines párolt zöldésget/ gyümölcsöt.

2012. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi BLW-s, elolvastam a cikket!! Megpróbálom... Remélem jobb lesz.


Előbb vagy utóbb csak megeszik mindent csak győzzem kivárni...

2012. nov. 26. 14:25
 9/13 A kérdező kommentje:
És köszi másik válaszolóknak is!!!
2012. nov. 26. 14:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Megint én:).

MI is próbálkoztunk kanalazni, de sosem volt nagy siker...plusz nálunk közbe jött a háromnapos láz, a hozzátáplálás kezdetekor(8 hónapos volt a lányom), és a betegség alatt csak szopni volt hajlandó, valamint egyértelműen összekötötte a rosszullétet a kanállla, szóval rá sem nézett azután. Akkor találkoztam a BLW- vel, és az első napon nagy sikere volt:). Nem egyből egész üvegnyi ennivalót vetett meg, de határozottan megváltozott az evéshez való viszonya:).

Aztán 14-15 hónaposan kezdte kérni a kanalat, hagytuk próbálkozni, és ahogy írtam, másfél éves korára a kanálla és a főzelékekkel, levesekkel is megbatárkozott:).

2012. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!