Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiváltsak még egy étkezést?...

Kiváltsak még egy étkezést? Ti hány hónaposan álltatok át szoptatás mellett a két étkezésről a háromra? (mármint a gyerek hány hónapos) És mikor kap "rendes" kaját?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányom és imád enni (bébiételek, saját készítésű kaja, keksz, tejpép)

Eddig két étkezés van kiváltva, és kicsit félek attól, hogy ha még egy cicizést elhagyunk, akkor teljesen abbahagyja, én meg azért szoptatnám egy éves koráig.

Mikor eszik mit? Délelőtt desszert, du. főzelék, este tejpép, vagy hogyan csináljátok? Mindegy, hogy mikor kap főzeléket és mikor bébidesszertet?


2012. dec. 27. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy csináld, hogy először ciciből eteted, aztán ha még éhes adsz neki rendes kaját. Amint elakarod a cicit hagyni, úgy csináld, hogy megeteted rendes kajával és utána cici. Én nem váltanék ki még egy étkezést 1-2 hónapig.
2012. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert nagyon sokat hányt, bukott, azt mondta az orvos, hogy kezdjem el , hátha a sűrűbb ételektől abbamarad a hányás!!! Így is lett, csak sajnos a kevesebb szopitól a 6. hónapra teljesen elapadt a tejem, úgyhogy egy kicsit bánom!!! Ilyenkor már igény szerint termelődik a tej! Én úgy adnám a rendes ételt, hogy utána még kínálnám a cicit is levezetésképpen és így a szoptatás sem maradna ki, így lenne még tejed is !!
2012. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbb szopi , rá fél óróra kaja. Ennyi idősen így csinálva a két etetés, én is így csinálom, csínáltam a nagynál is, és őt két éves koráig szoptattam. A kicsi most 9 hós, 2x eszik szopi után és remekül gyarapodik így is. Így marad elég tej egyéves koráig. A harmadik étkezést olyan 10 hós körában tervezem bevezeti. egyéves kora után kaja után kap majd szopit ha kér, onnantól ritkulnak majd a szopik.
2012. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!