Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kellene csinálnom a...

Hogyan kellene csinálnom a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 és fél hónapos, kb. 1 hónappal ezelőtt kezdtem kóstoltatni vele az almalevet, reszelt almát. Fokozatosan csináltam, úgy tűnik ízlik is neki. Utána répát, sütőtököt kóstolt. Most tejpépet eszeget vacsorára, de utána szopizni is akar, mindig. Még nem váltottunk ki egy étkezést sem, mert mindenből csak egy pár babakanállal eszeget. Nem tudom hol és mit rontottam el, láttam itt a kérdéseknél, hogy sokak ilyen korú babája már 2-3 étkezést is kiváltott. Én nem akarom erőltetni, nem szeretném, ha megutálná az evést, de úgy vettem észre, hogy a tej kalóriatartalma már nem elég, a mennyiségével nincs gond, rengeteg tejem van. Egyre gyakrabban akar szopni, és éjszaka is 4 óránként ébred, sokat és mohón eszik. Kérlek, adjatok tanácsot, hogy jól csinálom-e. Köszönöm szépen.

2013. febr. 15. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk 2hónapba telt kiváltani egy étkezést, mi a tízóraival kezdtük gyümölcsöt adtam akkor neki. majd szép lassan meg fog tudni annyit enni hogy elég legyen egy étkezésre.
2013. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, nem kell erőltetni,ne törődj mással, de ennyi idősen kéne már , hogy legalább egyszer egyen szilárdat, ahogy írod is, ha pár kanállal párral, de az igazi az lenne, ha többet enne...Mivel akkor nem lenne éhes:) Azért ébred éjszaka, mert éhes, ha tele lenne a pocak szilárddal, durmolna...

Illetve hús is kéne már neki a főzibe...

Én a helyedben, nem ugrálnék az étkezések közt, hanem ha az ebédet kezdtétek el, akkor először váltsátok ki azt!Lehet, hogy a zöldségek nem ízlenek neki, mint sok babának, ezért próbálj még gyümit, és amelyik a nyerő(nálunk a barack volt) azzal kevertem a zöldséget...Az elején próbálj neki alma krumpli, barack krumpli, ilyesmit adni, tegyél hozzá anyatejet ha kell, hátha így rákap...Ha nem ette a sütőtököt stb, próbáld meg újra, bekeverve vajon megy e? Biztos lesz olyan zöldség amit sehogy nem eszik meg, de ha már pár félét elfogad, akkor azzal ki tudtok váltani egy étkezést! Ha legalább egyszer megeszik 1 teljes adagot, akkor menj a pépre szerintem...És azt is fokozatosan emeld...Én azt is anyatejjel csinálnám eleinte...Aztán lassan jönnek a tejtermékek, azt is szokták szeretni...Sinemilt próbáltad már? Sok baba szereti, hátha ha azt is tennél bele megenné...Sűrűséggel lehet még játszani, illetve a hőfokával az ételnek, minden baba máshogy eszi...De az elején a teljesen pépes, szinte folyós az amit szeretnek általában!Sok sikert!!

2013. febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. febr. 16. 11:41
 4/4 molyza válasza:
Az én kisbabám 7 hónapos. Már egy jó ideje elkezdtük a hozzátáplálást, de csak abban a tempóban, ahogy ő szeretné. Van tejcsim bőven, és cicl is sokat, hízik ügyesen, erős, nevetős baba, mászik, kapaszkodva feláll, felül, és cuki kis pocija van. A tízórait eszegettük eleinte, és csak szopi után. Aztán olyan három hét múlva ebédet is, és azt is szopi után. Most erre akét étkezésre kap szilárdat, már jó sok mindent eszünk, de 8-9 hónapos koráig csak szopi után fogom kínálni, majd utána fordítok a sorrenden..Azt szeretném, hogy magától választódjon el, amikor eljön az ideje...Ha van tejcsim bőven, és hízlalja szépen, akkor miért illene kiváltanom már az étkezéseket?És bizony tízóraira és ebédre is cicil ügyesen, és utána egész jó adagokat eszik még szilárdból. Semmilyen tejpépet sem használunk. Ébred éjjel, mikor hogy, bár neki születésétől kevés az alvásigénye. A mozgásfejlődés, a fogacska, vagy a szeparációs szorongás miatt is ébredhet, és nem az éhség miatt, mert okos babák ők, és esznek amenyni kell nekik, ha éhesek. Az én kislányom képes óránként is kelni éjjel, akkor is, ha minden órában cicil is. Így nem az éhség kelti fel. Anyatejes babáknál amúgy normális, hogy éjjel 3-4 óránként megébrednek cicilni. Mindenki természetesen úgy csinálja a dolgokat, ahogyan neki és a babájának a legjobb, én így csinálom. Már eszünk sok gyümölcsöt, és sok-sok zöldésget, és mindenféle csirkehusit is. Hallottam egyszer egy jó tanácsot: ' Fül becsuk, szív kinyit". Mindig csak a szívére hallgasson mindne anyuka, és senki másra...
2013. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!