Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a babám, most...

6 hónapos a babám, most kezdjük a hozzátáplálást? Lehet neki gabonapépet adni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 17:32
 1/4 A kérdező kommentje:
ha igen hogy kell elkészíteni?
2013. febr. 11. 17:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit (először egy mokkás kanálnyit) keverj a gyümölcséhez. Elvileg a glutént szokták vele bevezetni, úgyhogy ha még csak most kezditek a gyümölccsel, akkor lehet még ráérsz pár hét múlva.
2013. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

először az almával kezd: üvegreszelőn reszeld le, és kanállal adj neki néhány falatot, néhány napon keresztül

aztán jöhet a főtt krumpli, sütőtök, cékla, répa, banán, körte...

majd meglátod, hogy melyiket szereti, melyiket nem.


egyszerre csak egy új dolgot vezess be, mert ha valami baj lesz (kiütés, hasmenés..) nem tudod majd, hogy melyiktől...


ha glutént (gabonát) akarsz adni a babádnak, akkor próbáld ki azt, hogy a reszelt almába raksz egy kávéskanál darált háztartási kekszet.


ha bolti pépet akarsz neki adni, akkor először a tejpépet/rízspépet próbáljátok ki, utána már mehet a gabonapép is.

óvatosan és mértékletesen a hozzátáplálással!


minden 'felnőtt' étel új neki még, ha eddig csak szopizott, és hozzá kell, hogy szokjon a kis gyomra :)


egyébként nekünk a gyerekorvos/védőnő sokat segített, hogy mikor mit és hogyan vezessek be. szerintem őket is nyugodtan megkérdezheted :)

2013. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A háztartási keksz tele van adalékanyagokkal, cukorral, és mindenféle nem babának való dologgal (talán még tojás is, de ebben nem vagyok biztos) stb. Szerintem azt ne tegyél bele, a gabonapép direkt babáknak van kitalálva.
2013. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!