Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Pici lányom 4 hónapos(és 1 hetes),70-75%-ban anyatejes(a többi tápszer).Úgy gondoltam várok 6 hónapos koráig.A dokink se nehezményezte.A fiaimhoz képest nem hízik úgy(most 6240 gramm,3025 grammal született),de hát kislány.Elkezdjem?
2013. febr. 6. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon jó a súlygyarapodása :) nyugodtan várhatsz 6 hónapos koráig :) az anyatej mennyisége elég sok úgyhogy az elégnek kell hogy legyen
2013. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felesleges, ha nem akarod. Amúgy nem értem, hogy miért írod, hogy nem úgy hízik a lányod. A normál súllyal született babáknak 6 hónapos korra kell megduplázniuk a súlyukat a születési súlyukhoz képest. Ehhez képest a te lányod ezt megtette 4 hónapos korára. Szóval egyáltalán semmi gond nincs a súlyával.

Ha akarod elkezdheted a hozzátáplálást, de rá is érnél vele ugyanakkor. A lányod szépen fejlődik így is.

2013. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
KÖSZI lányok.Nem akarom elkezdeni...csak itt a nagy többséget olvasva azt látom,hogy sok esetben még az anyatejes babáknál is elkezdik.De én szívesen várok.Úgy értettem,hogy a fiaimhoz képest nem gyarapodik úgy.Ők hasonló súllyal születtek,és 4 hónaposan már majd 7 kiló volt a nagyobb és a kisebb is.
2013. febr. 6. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
4 hónaposan kezdtem minden babámnál. A glutén tartalmú ételeket már ekkor be kell vezetni a legújabb ajánlások szerint. Ausztriában ez már régen így van.
2013. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtem, de ez csak pár korty almalé volt 1 hétig, utána 1-2 kanál almapép 1 hétig. Most 6 hónapos és még mindig nem váltottunk ki étkezést.

Én azért kezdtem el, mert csak tápszeres és nagyon nagyon szorulásos volt. Ezen segített egy kicsit a hozzátáplálás. A helyedben én sem kezdeném még el.

A súlyáról meg annyit, hogy az átlagnál egy picit nagyobb a babád. Az én lányom vasárnap lesz 6 hónapos és 6 és fél kiló. Egyébként a súlya nem fog jobban nőni a hozzátáplálástól. A tápszerben több kalória van, mint a zöldségben, vagy a gyümölcsben.

2013. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

6,5 és 6 hónap. Mindkettő kizárólag szopott előtte.


Egy másik kérdéshez már belinkeltem, így ide nem tenném; de semmilyen esetben nem javasolt 6 hónapos kornál hamarabb. Sőt, ha tápszert is kap, akkor meg pláne nem.

2013. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos korában kezdtem el, addig anyatejet kapott kizárólag. Szerintem várd ki a 6 hónapot, ha lehetséges.
2013. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én cicis és tápos lányomnál is kivártam a fél évet.
2013. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nektek is KÖSZI!Abszolút meggyőztetek,biztos,hogy kivàrom a 6 hònapot.Jó babàzàst!
2013. febr. 7. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!