Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálni mikortól érdemes...

Hozzátáplálni mikortól érdemes? Várjunk 6 hónapig?

Figyelt kérdés

36. hétre született, jó súllyal (2650 g)

Most 3,5 hónapos a babám. Egyelőre úgy néz ki, hogy van elég tejem, szépen gyarapodik, havi 1 kg-ot hízik, van, hogy többet is. Mikortól lehet adni gyümölcslevet, tejpépet, (uzsira) érdemes-e, vagy várjunk 6 hós koráig, ha lesz elég tejem?



2013. ápr. 12. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem várnék nem is vártam, még nem volt 4 hónapos mikor elkezdtem hozzátápláláni.
2013. ápr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem várj az 5. vagy 6. hónapig, ha még szoptatni fogsz. Tápszeres babáknál kell 4 hónapos korban elkezdeni a hozzátáplálást. Gyümölccsel kezd majd, szép fokozatosan.
2013. ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapos korában kezdtem kóstoltatni a kizárólag anyatejes babámat, 8 hónapos volt mire kiváltottunk egy étkezést. Szerintem kóstoltatni már lehet, de ha van elég tejed, nem kellene kiváltani étkezést.
2013. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem írtam, hogy kizárólagos anyatejes.
2013. ápr. 12. 23:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Kóstoltatni gondoltam, ezt sem írtam.

De ez abból áll, hogy csak gyümölcsöt kínálok neki? :)

Milyet?

2013. ápr. 12. 23:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha szépen gyarapodik,és van elegendő tej,én biztos várnék,ha nem is teljesen hat hónapos korig.Szerintem nem érdemes még hozzátáplálni.Tápszeres babák esetén 3,5-4 hónapos korban szokták kezdeni a gyümölcslevet.De ha elegendő neki a tej,akkor felesleges.
2013. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 35. hétre született 2500 grammal.Az inkubátor miatt elment a tejem nagy része,ezért tápot is kapott!3 hónaposan kostolgattam vele,rá kb 2-3 hétre már etettem is!adhatsz neki kostolót!
2013. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kizárólag anyatejes válaszadó vagyok.


Én almával kezdtem, aztán sütőtök, barack, répa, krumpli, meggy, szilva stb. Keress egy hozzátáplálási táblázatot ami Neked szimpi és az alapján tudod ismertetni az ízekkel :)

2013. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

én is úgy gondoltam, hogy felesleges. szerintem kóstoltatni is csak 5 hónaposan fogok.

az már mindjárt itt van. :)

2013. ápr. 13. 00:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 6.hónap előtt 1 héttel kezdtem,mert már nem hizott semmit.Ha hamarabb méri meg az orvos hamarabb kezdtem volna.De,ha rendesen hizik és van elég tejed,bőven elég a 6.hónapban elkezdeni!
2013. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!