Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom próbálom hozzátáplál...

Kislányom próbálom hozzátáplálni, eddig lével próbálkoztam csak, de kiköpte. Védőnő szerint, akkor kínáljam péppel. Érdemes lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, tápszeres. Eddig 3X almalével (gyümölcsből), 1X őszilével (bébi ital) próbálkoztam. Úgy tűnik a kanállal nincs gondja, csak az ízével, fintorog és kiköpi az egészet. Ezt 3 naponta próbálgattam kb. A védőnőnek elmondtam és szerinte próbáljam akkor péppel, és az sem baj, ha vegyes gyümölccsel. A védőnőm még kezdő, ezért érdekelne a ti véleményetek is. A másik, hogy azt olvastam, hogy délelőtt kellene, de ő legtöbbször reggel úgy bekajál, hogy a 10-11 körüli etetésnél viszonylag keveset eszik, lehet, hogy akkor kéne kóstoltatni, amikor éhesebb? Vagy ez mindegy?
2012. okt. 9. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:

vegyes gyümölcsöt semmiképp se.

ha a levét nem akkor a pürét érdemes -talán - elfogadja.


délelött szokás és a tej / tápszer után mert még csak ismerkedik . ha már többet is elfogad akkor lehet kiváltani az étkezést vele és elhagyni a tejalapú italt v. anyatejet és csak gyümölcsöt kap arra az étkezésre .

2012. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leveket az enyém sem itta,a pépet viszont szereti,én a reggeli utáni következő etetés után kínáltam,mert ha előtte akartam adni, akkor türelmetlenkedett és várta a tápot,azután egyre kevesebb tápot adtam és egyre több gyümit egy hónap alatt váltottuk ki teljesen az ebédet ugyanígy váltottam főzelékre,

Nekem ez vált be,de igazából a babád fogja eldönteni,próbáld figyelni és próbálkozni..próbálkozni...

ja és először ne keverd a gyümiket mert ha gond van, egyből rájössz hogy mitől volt.Sok sikert :)

2012. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma próbáltam almapürét, hát azt sem ette. Aranyos volt, nyitotta a száját a kanálnak, aztán fintorogva kitolta a szájából. :-) Azért remélem előbb-utóbb elfogadja.
2012. okt. 9. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!