Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyümölcslevet lehet...

Milyen gyümölcslevet lehet adni hat hónapos babának és mennyire kell higítani?

Figyelt kérdés

Babám nem issza se a vizet, se a teát. Eddig csak az almalevet itta meg úgy, hogy 60 ml almaléhez adok 80 ml vizet. Ezt kb fél nap alatt megissza. Jó ez így? Milyen más gyümölcsből csinálhatnék még neki innivalót? Esetleg zöldségből? Mondjuk répából?

Előre is köszi!


2013. máj. 30. 04:34
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

feltéve ha az almalé nem bolti hanem te készíted akkor jó

répa-alma nagyon finom párosítás

de az se bolti legyen

amúgy ha nem issza meg a vizet valószínű nem szomjas és az almalevet is csak az íze miatt issza

huncutok ám a babák és ha meg egyébként szopizik akkor nincs szüksége vizezésre

2013. máj. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én Kubut szoktam időnként csinálni a lányomnak, és felváltva issza ezt és vizet. 10 hónapos! Méz helyett egy leheletnyi cukrot szoktam bele tenni,de van hogy azt se,mert édes lesz az almától- répától

Ha nem bolti az almalé,akkor jó ez így teljesen,ahogy csinálod. :)

Nem szólok bele,hisz mindenki szíve joga szerint csinálja. De azért szerintem továbbra is próbálgasd a vizet, hogy ne szokja meg hogy mindíg ízes italokat iszik. Az én lányom se itta a vizet, de pár próbálkozás után, ma már szívesen megissza azt is. :)


[link]

2013. máj. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

MIndenből lehet csinálni ivólét.

Igen, répából is, céklából, stb. Vegyél egy gyümölcscentrifugát.


De szerintem egy életre elrontod a gyereked, adj neki vizet, ha nem issza, majd megissza később. A fiam sem ivott semmit majdnem egy éves koráig. Ő szopott..

Nyomjál Nurofenes adagolóval a szájába vizet, ha aggódsz.

A víz a legegészségesebb, hozzászokik majd a sok édes vacakhoz, és naná, hogy nem fogja meginni a vizet.

2013. máj. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az a terv amúgy, hogy egyre hígabbra csinálom, amíg már csak egy csepp almalé legyen benne, aztán meg már csak víz.

Igen, magam facsarom az almalevet. Nem szopizik már, 4,5 hónaposan köszönte nem kért belőlem. :(

Szóval ezért is aggódom hogy nem kap elég folyadékot. Meg most meg is van fázva szegény.

2013. máj. 30. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is úgy állt rá a vízre hogy egyre hígabb lett a gyümölcslé és a végé már víz

én főztem almát és annak a főzőlevét is adtam pici fahéjjal nagyon fincsi

csak egy ötlet hátha megissza :)

2013. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oksi, megpróbálom, köszi a tippet! :)
2013. máj. 30. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!