Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák! 6 hetes kisbaba és...

Anyukák! 6 hetes kisbaba és az alma? Többi lent.

Figyelt kérdés
Édesanyám és Anyósom mondják , hogy 6 hetesen már el kezdhetem a babának az almát. először 1 kanál almalé, majd 2, majd 3.. és amikor már 15 nél tartunk egy kanál püré és igy tovább ! valóban el lehet ennyi idősen kezdeni ? A nővérem megfogadta Anya tanácsát, a kisfia már 4 éves kisfiú :) de én egy kicsit félek.

2013. jún. 15. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Tök felesleges! Még nincsenek a baba szervezetében azok az enzimek, amik lebontanák. Csak megterheled a gyomrát! Nincs rá szüksége, még azt is szokja az első 3 hónapban, hogy kintről kapja a kaját! És a nyers alma egyáltalán nem jó, ha majd adsz neki, vagy sült almát kanalazz ki, vagy tegyél hozzá egy kis citromot. Majd úgy 4,5 hónap múlva...
2013. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom! Ne adj neki. Várj minimum 5 hónapos koráig vele. ő még nem úgy emészt, fejletlen az emésztőrendszere. Iszonyú hasfájást és szorulást okozhat neki. Inkább a gyerekorvosra hallgass!
2013. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen sok mindent adtak mondván, hogy úgysem lesz baja tőle a gyereknek, aztán nézd meg, hogy mennyi felnőtt ember küzd emésztési problémával, túl sok gyomorsavval, meg mindennel. És honnan tudjuk, hogy nem pont azért, mert régen már babakorban adtak mindent, amire azt hitték, hogy milyen jó, meg nem lesz tőle semmi baja a gyereknek?

És biztos nem adnék neki.

Ennyi idősen a legjobb és legmegfelelőbb ennivaló az anyatej, ennek hiányában a tápszer. Ez a legjobb, amit adhatsz neki. Az almát és társait legkorábban 4 hónapos korban és rá is érsz vele addig.

2013. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
régen így csináltak ,ma már viszont 5-6 hónaposan kezdik bevezetni,én a helyedben biztos nem adnék....két kisfiú anyukája
2013. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Régen azért kellett sürgősen elválasztani, mert nem volt 3 év otthon lét. 20 hét után menni kellett dolgozni, gyereket meg bölcsibe nyomták. Az egy borzasztó korszak volt.
2013. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ! :)
2013. jún. 21. 08:47
 7/7 magi085 ***** válasza:
Én 3 hónapos kora óta adok neki "rendes" kaját. de nem almát kezdtem, hanem banánt, sütőtököt, és szép lassan már a sütőtök különböző fajtáinál tartunk, almával, körtével stb... imádja...
2013. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!