Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és milyen ételekre...

Mikor és milyen ételekre kezdtétek rászoktatni a babát?

Figyelt kérdés

ugyan még nagyon pici a kisbabám a pocimba, de nagyon belelkesültem és ezért kíváncsiskodok.

ha szépen megkérlek benneteket leírnátok, hogy mikor mit és mennyit adtatok a picinek?

tehát arra gondolok, hogy először csak anyatej, majd fokozatosan pótoltátok ezzel azzal... gondolom :)

előre is köszi!



2013. jún. 4. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy terveztem, hogy szoptatni fogom, majd 6 hósan elkezdjük hozzátáplálni, mert a nagykönyv is ezt írja. Nehéz szülésem volt, nagyon vashiányos lettem és nagynehezen tudtam csak 1,5 hónapig szoptatni úgy hogy felesben ment tápszerrel a táplálás. 4 hónaposan már annyi tápszert evett a sűrűbb fajtából, mint egy 6 hónapos, ezért gy.orvos, védőnő úgy határoztak elkezdhetem a hozzátáplálást. Az éjszakát azóta sem alussza át evés nélkül, de sokat javult a helyzet (hónapokig 8-10x ébredt éjszaka, 3x evett). Most 8 hónapos lesz és korának megfelelőket eszik, nem válogatós. Éjjel 2x tápszert (már nem kellene, de követeli), reggel tápszer, tízórai gyümölcs (alma banánnal v. körtével v. szilvával v. meggyel v. cserivel v. barackkal/üveges/ és zabpehellyel főzöm a mikróban ezeket, majd pürésítem.

Ebédre főzeléket (rengeteg variáció van zöldségből, rizzsel v.krumplival, mi már minden húst kipróbáltunk -ezeket megfőzöm, kockákban lefagyasztom és az aktuális főzelékhez dobok valamelyikből). Zöldséget, gyümölcsöt amit lehet bio-t rendelek és azt eszi amíg van, én főzöm. Déli alvás után pici tápszert eszik, uzsonnára gyümölcsöt, most kezdtük a joghurtot (natúr és a reggeli gyümikombinációt teszem bele). Vacsorára főzelék - általában a déli féle, mert általában 2 napra főzök. Fűrdés után tápszer. Általában 150-200 ml-t eszik meg a szilárdból, tápszerből már csak 120 ml alkalmanként. Sajnos vizet, teát nem nagyon iszik. Főzelékbe teszek a glutén szoktatás miatt 1 kk pirított tk.lisztet.

2013. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
6 hónapos korig lehetőleg szoptass! (Ha ez nem jön össze, más téma.) Utána almával, cseresznyével, barackkal kezdj, valamint sárgarépával, neten találsz ilyen táblázatokat. Legvégül jönnek az aprómagvas gyümölcsök, illetve a ,,k betűs" zöldségek.
2013. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!