Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos babám nem nagyon...

7 hónapos babám nem nagyon durrant rá a hozzátáplálásra, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdtük el (1,5 hónapja 1-1 kanál almát próbált), próbáltunk almát, barackot, sütőtököt, krumplit, körtét,cukkinit de nem igazán érdekli egyik sem. A kezdeti 1-2 kanál okozta öröme elillant és mindegyiknél úgy fintorog, mint aki citromba harapott, öklendezik, láthatóan nem élvezi :-) engem igazán ez nem rémít meg, úgy gondolom nem érett meg rá, viszont érdekelnéke más anyukák véleménye, tapasztalata is, esetleg volt e valakinél hasonló? jelenleg a 60gr kis üveg 1/3 a sem fogy el egy étkezésre.

2013. máj. 20. 17:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
csak anyatejes!
2013. máj. 20. 17:38
 2/11 anonim ***** válasza:
nyugi,fog ő egy kicsit később még rántott husit,ubóka salival is tömni befelé,
2013. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:-) szóval akkor rendben van így? Vajon mikor tetszik meg neki?
2013. máj. 20. 21:53
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi is így voltunk. Szerintem ez a pép dolog elég erőltetett. Szopizzon boldogan, Te pedig mindig kínáld abból, amit ti is esztek: természetesen babának adható állagban, minőségben. A második babámmal már szinte átugrottuk az ízetlen pépes kínlódást.


Ne aggódj, ő tudja, mi kell neki. Ha a súlya rendben, akkor no para!

2013. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én is egyébként így vagyok vele, ezért is próbálom én is ezt a verziót, azaz a mienkből adni ami olyan. most még csak nyalogatja és játszik vele, de sokkal jobban tetszik neki! ezt ugye blw módszernek hívják de ha valaki ezt meghallja körülöttem lefordul a székről..miért olyan furcsa ez??könyörgöm, régen is sőt ma is vannak olyan népek akik csak "előrágják" az ételt nekik...
2013. máj. 21. 21:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, Kína pl ilyen, a nagyik előszeretettel rágják meg a kicsinek a falatot, tök mindegy milyen retkes, büdös, ápolatlan a szájuk, egyszerűen hányok tőle. Anyósomnak megtiltottam, hogy ezt tegye a kicsimmel, főleg mivel állandóan aftás a szája! Persze nyilván az ember nem akkor rágja meg előre a falatot a picinek mikor ordít a herpesz a szája szélén, de azért ne feledjük el, hogy a száj hemzseg a baciktól, szóval elég rizikós.

A kérdésedre válaszolva nem gáz ha nem töm magába 2 dl almapürét ebédre, ha közben ott vagy neki te. Ha nem izgatja, akkor ez van, nyilván elég neki még az a kalóriaadag, ami a tejcsidben van. Majd ha nem lesz elég, akkor meg fogja enni a bébikaját, nyugi! :)

2013. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon megörültem ennek a kérdésnek, mert mi is hasonló cipőben járunk! Az én fiam 6,5 hónaposan kapott először ételt. Egy hónapja kísérletezünk. A rekordja eddig kb. 12 kanál pép volt. A tasakos babakajának ő sem eszi meg a harmadát sem. Ő is anyatejes és szopi után kap enni. Én is aggódtam. A gyerek viszont él és virul, úgyhogy csak eleget eszik. :)

A fintorgás nekünk is megvan az első 2-3 kanálnál. Szerintem az lehet az új ízek miatt is.

2013. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok, szabad erdeklodni,hogy azota hogyan valtozott a helyzet Nalatok? Mi hasonlo cipoben jarunk pedig mar 8 honapos... Igazabol Kisfiam nem is igazan fintorog, hanem egyszeruen nem erdekli az eves, kalimpal, jatszik, minden masra figyel csak a kozeledo kanalra nem :-)

Persze szopizni barmikor tudna.

Koszonom, ha megosztjatok a tapasztalaitokat!

2013. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azóta szépen eszik! igaz vannak napok hogy nem kell neki ebéd vagy vacsora, akkor szopizik helyette, de mostmár eszik rendesen :-) mondjárt 10 hós.
2013. aug. 10. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,köszönöm a választ, esetleg volt valami trükk, vagy mi a titkotok?

Egyszerűen magátol fogadta el, h a főzi jó, vagy szépen lassan alakult így? Most miket eszik egyébként?

Kisfiam a gyümölcsöket szépen eszi, de a zöldséges főzire még nem érzett rá... :-)

2013. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!