Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehén tej - tápszer? Mi a...

Tehén tej - tápszer? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Most hallottam a tévében, hogy tápszert ne adjanak a babának mert allergiások lesznek felnőttként. Higitott tehén tejet adjanak. De ne boltit, hanem igazit. Forralják fel és hígítsák fel, hogy átmenjen a cumis üvegen. Ezen kívül rendes tehén tejből (nem boltiból) főzzenek tejbegrízt, ezt is nagyon vékonyra kell csinálni.

2013. júl. 3. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség.

Kisbaba gyomra nem képes feldolgozni a tejet.

2013. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Ez most így kapásból szöges ellentéte, amit sulykolnak! Na, most legyen okos a mama! Szerintem, ez nagyban függ a gyerek korától, az allergiára való hajlamosságtól.
2013. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3 gyermekem van, mindegyiknél máshogy csináltam... Az első HA-s, azaz hipoallergén tápszert kapott 2 éves koráig, ma szinten minden elképzelhető ételre allergiás. A második rizs illetve szentjánoskenyérmag alapú tápszert kapott, mivel ugye a tesó allergiás...ő is mindenre allergiás.

A kicsinek talán 2 doboz tápszert vettem, utána tejet kapott. Sima bolti tejet. Semmire sem allergiás, és 2 évesen bárányhimlőn kívül sosem volt beteg.

2013. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Disi ***** válasza:
Milyen idős babáról volt szó?
2013. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kamuzik a Kérdező. Egyrészt, a tejet nem azért higítjuk, hogy átmenjen a cumisüvegen, másrészt, a tejbegrízt vékonyra csináljuk:) Mintha anyukám vagy a nagymamám vagy anyósom mondta volna, nem egy szakértő a tévében!

Ha tetszik, ha nem, a tápszert meg kell venned, a gyerekednek, senki nem fogja itt mondani, hogy 1 éves kor alatt igen lehet tehéntejet adni a gyereknek. Főleg házi tejet nem lehet.

2013. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En elhiszem.Feles tejen nőttem fel,anno nem volt ennyi tápszer ami volt azt nem fogadtam el.24 éves vagyok,az immunrendszerem akár egy gépé /már ha lenne a gépeknek/ soha nem voltam beteges.Utoljára 12 évesen kaptam el egy vírust,azóta egy évben egyszer max ketszer köhögök kicsit,lázas sosem vagyok,allergiás sem semmire.Az egyik válaszolo kicsit megremitett ugyanis a fiam is HA tápszert kap :/
2013. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdésem. Most hallottam az Echo tévében. (Itthon vagyok munkanélküliként.)Egy természetgyógyász mondta. Elképzelhető hogy ez a tápszer is egy üzlet és az ételallergiák is egy üzlet. Nézd meg engem kikiálltottak lisztérzékenynek (6 évig diétáztam) és 10 dkg sós rúd 500-600 Ft volt. Már nem diétázom, abban hagytam. Nem vagyok rosszul. Egy másik dokinő mondta, hogy szerinte ez nem lisztérzékenység. Próbáljam meg abba hagyni. Semmivel sem rosszabb, sőt most normálisan eszem, több az erőm.
2013. júl. 3. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!