Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyik jobb korábbi hozzátáplá...

Melyik jobb korábbi hozzátáplálás vagy tápszer?

Figyelt kérdés

2 napja észrevettem,h éhes a babám,vszínű vagy kevés a tej,vagy jön a 6 hónapos növekedési ugrás.24-én tölti be a 6.hónapot,tegnap meg ma már adtam neki egy kis tápszert,100-at evett,szóval elég sokat.

úgy tudom,ha korábban kezdem a hozzátáplálást allergiás lehet,ha meg tápszerrel egészítek az meg vmit kiírt a bélflórába,amit 2 hetes anyatejjel lehet visszaállítani.

most 2 óránként etetem,de még mindig nem elég



2013. máj. 7. 19:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Hasonló cipőben járok, nekem is kevesebb a tejem, bár a lányom még csak 5 hónapos múlt.

Én Sinlacot adok neki pluszban az anyatej mellé napi 1-szer, a hozzátáplálással várni akarok 6 hónapos koráig.

Na meg a hozzátáplálás nem 1-2 napos folyamat, idő kell, míg kiváltasz egy étkezést és ha kevés a tejed, nem biztos, hogy elég a kóstoltatás.

2013. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem már nyugodtan el lehet kezdeni a hozzátáplálást,sőt 6 hónapos korban már NAGYON AJÁNLOTT (értsd:kell,csak ez így hülyén hangzik,mert azt csinálsz úgyis,amit akarsz.) Én 4 hónaposan kezdtem,a tápszeres babámnál,10 hónapos semmi probléma nincsen.
2013. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 6 hónapos, úgyhogy nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást. Nem korai. Ha pedig úgy látod és szükséges, akkor hozzátáplálás mellett is kiegészítheted tápszerrel az anyatejet.
2013. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Kezd el hozzátáplálni, amúgy is itt lenne az ideje. A 6 hónapos "határ" arra van, ha rendesen tudod szoptatni, akkor addig elvileg elég neki. De pl. tápszeres babáknál már 4 hónapos kortól ajánlott hozzátáplálni. szóval a babád készen áll. Ha nincs elég tejed, akkor kezd el. 1-2 hét múlva amúgy is elkezdenéd, és így nem kell kétszer átállnia valami újra. Minket anno 3 hónaposan kezdtek, és nem lett semmi bajunk. Akkor az volt a protokoll, ma más. De még ha nem is így lenne, ezen a 2 héten már nem múlik semmi. Én 3,5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert fogyott a tejem és semmi de semmi baja nem lett a kisfiamnak, sőt, imádta az új ízeket.
2013. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2.válaszoló,szerintem a 4.hónapban nagyon korai a hozzátáplálás,nem is hallottam ilyesmit,max a pépet,vagy a tápszert,persze ettől még lehet,hogy van ilyen.

én úgy tudom,hogy az allergia nem 10 hónaposan,vagy akár 1-2 évesen jön ki,hanem jóval később

2013. máj. 7. 19:17
 6/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

Hogyhogy nem hallottad?Igen a pépet,lehet kapni boltban is.

2013. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

A korai hozzátáplálás 3 hónapos kor előtt van.


2 héten belül úgyis el "kellene" kezdeni, semmi baja nem lesz tőle.


Csak itthon van ennyire felfújva ez az egész szoptatás-hozzátáplálás téma.

2013. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek az utolsóval. Nagyon túl van spirázva ez a dolog nálunk mint sok más! A mi családunkban mindenki régebben és most is 4 hónap környékén kezdte el a hozzátáplálást és senkinek semmi baja. Sőt, régebben meg még drasztikusabb volt (nem mondom, hogy az a jó, de azért nem mérgező, és tényleg nem lesz semmi baja a gyereknek, ha kap egy kis teát, gyümölcsöt 6 hónapos kora előtt!!!) Furcsa, hogy még csak nem is hallottál ilyenről, hogy 4 hónaposan hozzátáplálás. Ha a tápszeres babáknak lehet akkortól, akkor anyatejesnek miért ne lehetne? Persze, szoptasson, aki tud minél tovább, de ha nincs, akkor sincs tragédia. Én a 3 hónapos babámnak inkább már az almát kóstoltattam, mert fogyott a tejem, mint hogy tápszert adjak.
2013. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Csak úgy mellékesen megjegyzem,hogy sok külföldi országban nagyon hamar vissza kell menni dolgozni (persze van lehetőség otthon maradni,de ezt nem mindenki teheti meg),ezért ajánlják,hogy a hozzátáplálást mihamarabb kezdjük el,mert "bajok lesznek."(Mármint a leválasztásnál stb.)
2013. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
A tápszeres kiegészítés jobb, mint a korai hozzátáplálás, de szerintem a ti esetetekben gyakoribb szoptatással könnyen növelni lehetne a tejmennyiséget. Írtad, h 2 óránként eteted, de 2 napi ,,túl kevés" tej után ne add fel, lehet h nálatok most 4 nap- egy hét kell, vagy óránkénti etetés. Szerintem nyugodtan hanyagolhatod a tápszert is, csak lassítaná a tejtermelést, hogy nem onnan elégíti ki az igényét.
2013. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!