Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdte a hozzátáplálá...

Tibor215321 kérdése:

Ki mikor kezdte a hozzátáplálást? Akinek kell bébiétel is érdekelne kb. egy hónapra miből mennyit vesz tejpép stb. és melyik üzletben?

Figyelt kérdés

mi most lettünk 4hósak néhány dkg híján 8kg-ot nyom a fiam doktornő- védőnő szerint nem kell adni még neki se gyümölcsöt se semmit mert jó súlyban van....

Hát gondolkozom rajta de azért pici gyümölcsöt, tejpépet lehet adni már neki szerintem. Ha tudom készítem majd neki de azért érdekelne kinél mennyi bébiétel fogy és melyik üzletben a legolcsóbbak? Van tejem eddig csak azt kapott védőnők szerint is csak azt kapjon 6hós koráig.... de azért úgy adnék már neki valami mást is.



2013. júl. 4. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért érzed ezt a késztetést, teljesen igaza van a védőnőnek, a picik gyomra ennyi idősen még nem készült fel más táplálék bevitelére. Nemhogy örülnél, hogy semmit se kell még neki adni. Majd később meg asse tudod majd, mit főzzél neki. Mi 5,5 hósan kezdtük, nem kapott tejpépet egyáltalán, tápszeres volt. Még ráérsz ezzel. Meg 8 kiló, az szép. Akkor pláne ne. Hát a fiam most másfél éves, és 11,8 kg.
2013. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha elkezded hozzátáplálni, valószínűleg jó evő lesz, és még jobban elkezd gyarapodni. Még nagyobb súlya lesz, mikor elkezdhetne mozogni, de gyakorlatilag nem fog tudni megmozdulni, lusta baba lehet belőle, ami igencsak nem tesz jót a mozgásfejlődésnek. Unokatesómék így jártak.


Persze elkezdhetnéd, ha nagyon akarod, kezd is, de lehet, hogy hasznosabb, ha nem kezded el. Ősz elején is lesz sokminden, ami friss lesz akkor, és elkezdheted velük a hozzátáplálást (alma, őszibarack, sütőtök...).

2013. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

jobb lenne neki, ha még várnál, legjobb, ha csak anyatejet kap még. A súlya jelzi, hogy mindent megkap, ami kell neki, ez nagyon jó!!!


Vagy esetleg várj még egy hónapot, és akkor kezd el kóstoltatni, szépen lassan fokozatosan, így 6-7 hós korára már ehet szépen. Nincs az olyan messze! :)

2013. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én sem érzem hogy kell mert nyugodt baba éjszaka alszik csak Tesco tele van minden féle dologgal ami 4hósnak való aztán megsajnáltam szegényt csak cicizik egész nap ez szimplán csak az én butaságom, köszönöm!
2013. júl. 4. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!