Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi ideig tartott kiváltani...

Mennyi ideig tartott kiváltani egy étkezést? Mit próbálhatok még meg, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy a főzeléket nem igazán akarja megenni a pici. Próbáltam anyatejjel hígítani és próbáltam gyümölcsöt is reszelni mellé de sehogy nem eszi jobban. Már lassan négy hete, hogy elkezdtünk hozzátáplálni de főziből még nem eszik meg 100g-ot se. Másnak is ilyen lassan ment egy étkezés kiváltása? Mit csinálhatnék még vele, hogy esetleg jobban egye? Keverjem tejpéppel?Ezen kívül csak egyszer kap még délután gyümölcsöt, abból elég jól fogyaszt.
2013. júl. 10. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

A főzelékeket sózod, cukrozod, berántod vagy habarod? Ha ízetlen, akkor ne csodálkozz, hogy nem eszi meg a baba.

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, először csak 1-2 kanállal kaptak. Ha nem lett tőle kiütéses, vagy hasmenéses, másnap annyit kapott, amennyit megevett. A következő étkezést egy-két hét után kezdtük kiváltani.

2013. júl. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nemtudom miért kéne sóznia, cukroznia egy ekkora babának...nekik még más az izviláguk ami nekünk nem jön be azt ők simán megeszik.

Az nem lehet h ő egy kicsit lasabban szoki hozzák és majd idővel többet fog enni. Olvastam itt h van olyan 9hos baba aki még mindig nem tud legyűrni egy egész üveggel :)

Sztem nagyon ne aggódj emiatt.

2013. júl. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tízórait kb. 1 hét alatt váltottuk ki, a többi étkezést 2 nap alatt, de nekem nagyon jó étvágyú, szinte mindenevő fiam van. Próbálgasd neki türelmesen a zöldségeket, előbb utóbb meg fogja enni, csak még új neki.
2013. júl. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mekkora baba? Nekem a 11 hónaposom is csak 100 gr-okat eszik egyszerre főzelékből, tejpépből meg 70-80 gr-ot. Nem minden baba étvágya egyforma. Egyébként nekünk kb. 3 hónap volt, mire kiváltottunk egy étkezést. Akkor már a 70-80 gr főzelék után nem fogadta el a tápszert.
2013. júl. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. hónapnál járunk a hozzátáplálásban, ennyi idő alatt sem sikerült teljesen kiváltani étkezést. Gyümölcsöket még eszik is, főzeléket nem bírja. Annyit vettem észre, hogy az ízletesebb üveges főzelék tetszik neki, úgyhogy én át fogok állni a lehetséges fűszerezésre (zöldfűszerek, pici olaj)
2013. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem használok fűszereket és krumplival sűrítek. Még csak most múlt 6 hónapos és lehet én vagyok földhöz ragadt de én még korainak tartom berántani vagy habarni neki. A mennyiség nem is annyira mérvadó mert tényleg babája válogatja mennyit eszik, én azért írtam, hogy kevés mert még utána kéri a cicit és szopizik még rendesen rá. Hát megpróbálom majd egy inciri sóval hátha az beválik. Csak az zavart meg, hogy amilyen kommenteket olvasok itt-ott teljesen úgy jött le, hogy azért 4 hét alatt mindenkinek sikerül kiváltani egy étkezést. De ha másnál is tartott/ tart ez még tovább is akkor nem probléma. Egyébként ha az lenne sem tudnék vele mit csinálni elvégre bele nem tömhetem ha nem kér többet. :-)Mindenkinek további szép napot.
2013. júl. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!