Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor problémáim?

Terhességi cukor problémáim?

Figyelt kérdés
Terhességi cukros vagyok, néha újonnan bevezetett ételeknél 7-8 közé megy fel a cukrom, 60 perces mérés után, pedig 7 alatt kell lennie. Ha 1-1 ilyen érték van mondjuk egy héten, az nagy problémát okoz a babámnál?
2013. jún. 27. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem túl jó az biztos. Nagyon ritkán ennyitöl nem lesz baja, de ne hetente szerintem. Mitől ment fel a cukrod?


A tartósan magas cukor okoz bajt. Ha a Te vércukrod megugrik, ezt a baba is érzékeli mert hozzá is jut, az Ő hasnyálmirigye is termeli az inzulint. Ha tartós a folyamat és a pici hasnyálmirigye erre áll rá szülés után leesik a vércukra és az nagyon nagy gondot, bajt tud okozni.


Néha egy kis bűnözés elmegy (pl Karácsonykor egy szelet süti), de mindent meg lehet már csinálni otthon úgy, hogy ne emelje a vércukrot.


Kitartás. Minden jót! 3 gyerkőcös anyuci (mind 3 terhesség alatt terhességi cukrom volt)

2013. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pl. olyankor megy fel mint ma, hogy az előírt CH mennyiségbe tízóraira beleszámoltam 2 sárgabarackot is, és ez nem tudtam hogy így felviszi a cukromat. Pl. pár hete még megehettem egy cukormentes cukrászdából sütit és 7 alatt voltam, ugyanettől pár napja 8,3 volt. Vagy ha stresszesebb a munkahelyemen egy nap, rögtön magasabb, hiába eszem reggelire mondjuk ugyanazt, mint előtte 1 nappal. 3-4 hetente megyek a diabetológiára, múltkor is átvariálták a diétámat, mire beáll rendesen, megszülök. Ezért vagyok kicsit ideges, mert azt csinálom amit kell de mégis vannak rossz értékeim.
2013. jún. 27. 22:55
 3/16 A kérdező kommentje:
32 hetes vagyok. Neked sikerült jól csinálnod?
2013. jún. 27. 22:56
 4/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Leírnád egy napi étrendedet? Mondjuk egy olyan napét, amikor felment a cukrod. Úgy esetleg tudnánk segíteni, mit csinálsz rosszul.
2013. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is cukros vagyok, de nekem nem kell otthon méregetnek. Csak tartanom a diétát. Mondjuk a kontroll vérvételen már normális volt az érték, lehet, hogy ezért nem kell.


Próbálom én is betartani, nem midig sikerül, de akkor korrigálom.

2013. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, leírom.

Eredetileg 180 grammos CH diétát írtak ki a 26.héten, 3 hét múlva kontroll volt, ahol az előző napi vizeletgyűjtés eredménye az lett, hogy a nappali vizeletben aceton ++, az éjszakai eredménye aceton +++. A reggeli étkezés utáni cukrom pedig 8-9, sőt 10-es értéket is elért a saját cukormérőmmel. Ezután felemelték a CH napi adagomat 200 grammra, azt mondta a doktornő hogy az aceton "éhezés" miatt van, ezen kívül reggeli 40 g és tízórai 20 g meg lett cserélve, így reggeli lett 20 g és tízórai 40 g. A doktornő azt mondta hogy nem gondolja hogy ezt inzulinnal kellene megoldani. Pótvacsorára mindig natúr joghurtot vagy kefírt ettem korpovit keksszel, ezt nem javasolták, inkább zsömlét vagy tejet, hogy reggelig kitartson a "cukrom".


Tegnapi étrendem:


R.: tönköly pirítós vajjal 20gramm vc.: 6,3


T.: tönköly kenyér, margarin, sonka, paprika, kávé 1 dl tejjel 40 g vc.: 6,6


E.: Natúr csirkemell, rizs, natúr joghurt, 1 dl tej 50g vc.: 6,4


U.: cukormentes cukiból somlói, eper, 30 g Vc.: 7,2


V.: Teljeskiörlésű rozslisztből készítettem pizzát kb. 40 g Vc.: 6,5


PV.: 1/3 zsömle, 2 dl tej 20 g vc.: - nem mérem este, alszom


Néha a reggeli 20 grammtól is 7,5 a cukrom!!! Pl. pár napja:


R.: tönköly pirítós vajjal (20 g) 7,5!!!


T.: tönköly szendvics, vaj, sonka, 2 sárgabarack (40g) 8,5!!!


E.: lecsó, cseresznye, kávé tejjel, eritrittel (50g) 6,7


U.:3 dl kefír, 6 db stop keksz (29 g) 6,0


V.: tükörtojás, sajt, sütve bacon, kevés tönkölykenyér, eper (35 g) 5,6


Pv.: zsömle tejjel (20g)

2013. jún. 28. 17:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pótvacsira nem lehetett lassú CH-t enni. Én a tönköly kenyeret is lecserélném. Nem írtad az éhgyomri értékeidet.

2013. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is gyorsat ettem , natúr joghurtot pl. korpovit keksszel, de mivel 3 keresztes lett az aceton az éjszakai vizeletben, a diabetológus mondta hogy egyek-igyak lassút. Éhgyomrit péntekenként mérek, 5,0 és 5,9 között szokott lenni.
2013. jún. 28. 23:16
 9/16 A kérdező kommentje:
Még valami , a tönköly kenyér (teljes kiörlésű) azért maradt meg, mert ez az egyetlen ami bevált úgy-ahogy. Még a Norbi update, glyx, slim stb. is 9-re felvitte a reggeli utáni értékemet.
2013. jún. 28. 23:17
 10/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. A teljes kiőrlésű tönkölykenyeret nem kell lecserélned, az egyik legjobb választás. Amit én a diétádban nem értek, hogy miért cserélték fel a reggeli és a tízórai CH bevitelt, illetve kicsit furcsa a gyors-lassú szénhidrát elosztása is. Ennek lényege ugyanis az lenne, hogy megközelítőleg egyenletes maradjon a vércukorszint, ne forduljanak elő nagyobb kiugrások. Este pl. már célszerű csak lassú szénhidrátot fogyasztani, ahogy reggelire is. Ezenkívül jó kerülni mindent, ami fehérlisztet tartalmaz, rizsből is a barnát kell előnyben részesíteni.

Én azt gondolom a leírtak alapján, hogy a lassú-gyors CH fogyasztással van a gond (mikor, mennyi).

2013. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!