Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Még milyen zöldségekkel...

Még milyen zöldségekkel próbálkozhatok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, kb. 4 hete kezdtük el a hozzátáplálást. A gyümölcsöket nagyon szépen eszi eddig minden ízlett neki. De a zöldségekkel bajban vagyok. A krumplipürét( anyatejjel) és a répafőzit megeszi de eddig semmi mást. Sütőtököt, cukkinit kiköpte és nem tudom , hogy mivel folytassam. A spenót és a borsó is össze-vissza van írva itt-ott , hogy mikortól adható? Valamivel szeretném változatosabbá tenni neki az ebédet mert most mindig ugyanazt eszi.Ti mit adtatok ennyi idősen a babátoknak?
2013. júl. 18. 08:29
 1/4 gabszem ***** válasza:

spenótot adhatsz neki, egyelőre add krumplival, főzhetsz bele fokhagymát is. Céklát próbáltad, kislányom imádta, almával főztem meg, esetleg kis krumplit is tettem bele. A borsót is lehet már adni, egyelőre lepaszirozva, 8 hós kortól lehet simán adni, de én azt csináltam hogy Univer zöldborsófőzeléket vettem neki üvegeset és akkor nem kellett vele otthon pepecselni, nagyon szerette és nincs benne semmi káros anyag, csak a zöldborsó, lehet husosan is venni. Gesztenyét is adhatsz, vagy veszel fagyasztva natúr 100% gesztenyepürét és főzöl hozzá csirkemellet, almát és összeturmixolod a gesztenyével vagy a kecskemétinek van üveges Gesztenyepüré almával, csirkével. Lányom imádja, még most is szokott néha kapni pedig már 17 hónapos. Főzz húslevest, fehérrépa, sárgarépa, krumpli, zeller, husi a finom lével. Már brokkolit is adhatsz, én rizzsel megfőztem , meg husival.

én ezt a táblázatot használtam, a gyerekorvos is ezt ajánlja: [link]

2013. júl. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A krumplipüréhez adhatsz "meggyszószt" vagy "almaszószt" (pár szem meggyet vagy almaszeletet megpárolsz, a meggy héját lehúzod, és átpasszírozod. Botmixert nem ajánlom, mert ilyen kis mennyiséget nem visz).

Pici zellert is próbálhatsz hozzá főzni.

Azt hiszem a salátát (főzeléknek elkészítve)is meg lehet próbálni ebben a korban.

2013. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Spenót, sóska, spárga, karalábé, cékla, zeller már mind mehet! :)
2013. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a táblázatot is, sokat segítettetek, hogy változatosabban etessem a picúrom. Mindenkinek nagyon szép napot kívánok. Természetesen zöld kezek mentek:-)
2013. júl. 19. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!