Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hajlandó megenni a...

Monica86 kérdése:

Miért nem hajlandó megenni a tápszert a 4 hónapos babám, miután elkezdtük a hozzátáplálást? A gyümölcsökkel és zöldségekkel nincsen semmi baj, mindet megeszi!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan babák akik annyira megszeretik ezeket az új ízeket hogy nem nagyon hajlandók utánna elfogadni a szopit/tápit ahogy elkezdik a hozzátáplálást!

Légy kitartó,lehet csak átmeneti ez a "sztájk" már csak azért is mert 1 éves koráig minimum fél liter tejalapú tápláléknak meg kell lenni!Esetleg keverhetsz a fözelékébe is!

2013. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem akarlak elszomorítani,de nálunk ugyanez volt a helyzet,igaz,mi 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.Egyik napról a másikra elválasztotta magát az anyatejről,tápszert kb 1 hétig volt hajlandó inni.most 9 hónapos,egyáltalán nem iszik tápszert,a fél liter tejalapú nagyon neccesen van meg neki is,úgy csinálom,hogy a főzelékbe,tejpépbe mindig keverek több kanállal.oda kell ilyenkor figyelni,hogy sok folyadékot igyon.eszik joghurtot,túrót,kefirt,tehát ugye az is annak számít.Doki azt mondta nem tudunk mit csinálni,megtömni nem tudjuk.sok baba van így ezzel.Esetleg próbáld ki hogy 2-3 napig nem adsz neki,lehet vmi negatív hatás miatt nem akarja inni...hátha utána elfogadja.
2013. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi azt csináljuk, hogy vannak ezek a tejpépek, és egy félkiskanálnyit teszünk a tápiba, Íze lesz a tápszernek, és megissza vita nélkül. Próbáljátok ki.
2013. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,megpróbálkozom velük!Bár már arra is gondoltam,hogy lehet jön a fogacskája,mert egész nap az ökle vagy valami játék a szájában van és rágja!Első babám és igen csak tanácstalan vagyok!Nagyon szépen köszönök minden választ és segítséget!
2013. ápr. 1. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
hát igen akkor lehet hogy fáj az ínye,az is okozhat étvágytalanságot.
2013. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

első vagyok

de fogzási étvágytalanságnál pont a szilárd kaját nem fogadja el a baba mert fáj az ínye,és a folyékonyat meg akkor előnybe részesíti...legalábbis az én babámnál így volt!

Én itt olvastam már más anyukáktól azt hogy gyerekdoki tanácsára egy ici-pici vaniliás cukrot tesz a tápiba és úgy megitta a baba!Baja nem lesz tőle attól a kis mennyiségtől nem is fog rászokni a cukros dolgokra de legalább megvolna a napi mennyisége merthogy azért még 4 hósnak nemnagyon tudsz adni tejfölt,joghurtot,túrót,kefírt!

2013. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!