Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha délután elkezdem etetni a...

Ha délután elkezdem etetni a babát (főtt krumpli, főtt répa lenne a kezdet), mennyi idő alatt váltja ki kb a szoptatást?

Figyelt kérdés
elmúlt 4hónapos a babám, tegnap adtam neki először barackot délelőtt, majd almát fogok, aztán vegyitem. 5hs korától pedig szeretnék főtt dolgokat adni neki, az már elvileg ki fog váltani egy szoptatást (felhigitom anyatejjel), csak nem tudom mennyi idő alatt. mielőtt valaki azt mondaná, hogy fél éves koráig csak anyatejezzem, nem tudom, már igy is két mellből etetem 2óránként, vagy még sűrűbben, és elégedetlen, tápszerezni nem akarom.
2013. júl. 25. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a babádtól függ, hogy mennyi idő alatt válhatsz ki egy étkezést. Mi 1 hét alatt kiváltottuk, másnak 2 hónap alatt sem megy. Babája válogatja. 1 éves koráig viszont 500 ml tejalapú étkezésnek meg kell lennie, úgyhogy ha nem elég a tejed muszáj tápszert adnod.
2013. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, és hogy kezdjek majd neki? a gyümölcsöt a védőnő javaslatára két szoptatás között adom neki. ezt is, vagy ezt egy szoptatás helyett adjam, és utána kináljam cicivel?
2013. júl. 25. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz váltani egy étkezést, akkor szoptatás előtt add és utána még megszoptatod, amíg nem eszik annyi mennyiséget, ami elég.
2013. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt nemtudhatod előre. A babádtól függ, hogy milyen tempóban fog haladni a hozzátáplálás. Lehet, hogy még 1hónap után is nyűglődni fogtok vele, lehet, hogy 1hét alatt már meg fog enni egy egész adagot. Viszont ha lassú tempóban fogtok haladni, akkor muszáj leszel neki tápszert adni. Mondjuk nem is értem mi ez a nagy "tápszerezni" nem akarom hozzáállás. Ez kb. csak az anyukák lelki-világának jó, de nem a baba egészségének. A tápszerek már rég nem olyanok mint régen. Az én babám kezdetektől tápszeres, egészséges, boldog, elégedett baba.

A barátnőm kisfia anyatejes, 3hónaposan elkezdte hozzátáplálni mert fogyóban volt a teje, most lesz 6hónapos de már csak reggel-este kap anyatejet, a többi valamilyen püré. Szerintem ez nagyon kevés tejalapú étel a picurnak. Ő is azt gondolja a tápszer ördögtől való, igy nem ad neki. A baba viszont kb. 3hónaposnak néz ki (legalábbis a kisfiamhoz képest, mert más babához nemtudom hasonlitani)

2013. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azért nem szeretném tápszerezni, mert szeretek szoptatni, és félek, hogy ha elkezdem tápszerezni, végleg elapad a tejem:( nyilván, ha már nem tudom szaporitani, adni fogok neki tejpépet.
2013. júl. 26. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csökkenteni szeretnéd a szopik számát , ill. a tejet, akkor előbb a szilárd kajcsit add, és utána szoptass,ha nem, akkor fordítva. Sztem nem lehet előre megmondani, hogy mennyi időre lesz szükség. Ebben a melegben, könnyebben apad a tejcsi,mert a szervezeted elsősorban rád koncentrál, rengeted folyadék és cicire tevés kell a fennmaradáshoz.Még ha úgy érzed,h üres ,akkor is rá kell tenni. 2-3 nap hoz eredményt. Türelem.Mi is ezzel "szórakoztatjuk" magunkat. :)
2013. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!