Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a baj a sertéshússal és a...

Mi a baj a sertéshússal és a délután-este fogyasztott szénhidráttal? És mi a baj a rossz szénhidráttal? (krumpli)

Figyelt kérdés
Itt több válaszadónál is láttam, hogy egészségesen táplálkozik, sertéshúst egyáltalán nem eszik, vagy csak néha, délután már nem visz be szénhidrátot, azt csak délelőtt vagy délután első negyedében lehet. Ezért merült fel bennem a kérdés.
2011. aug. 7. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A sertéshúsban sokkal több a zsír mint a csirkében,ezáltal jóval több kalória. Csirkéből megeszel 200grammot az 220kcal sertésből 200gramm az több mint 500kcal,azért nagyon nem mindegy.

A ch- dologra meg csak annyi hogy reggel kell az egergia a szervezetnek. Bár azt én sem értem hogy ha belefér napi kcal szükségletbe akkor miért nem lehet enni este pl zabpelyhet.Pedig sokszor jobban kívánom mint a sovány túrót...

2011. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bix ***** válasza:
90%

első: mivel a felét megválaszoltad akkor a te kérdésedet meg én fogom megválaszolni:)


a szervezet lusta. ez van. addig bont zsírt amíg nincs jobb forrás. általában mivel ugye az emberek jelentős része dolgozik vagy suliba jár, ezért késő délután jut le mozogni. addig lehet, sőt kell is enni ch-t rendesen. az edzés viszont elégeti ennek jelentős részét, meg ugye ott az alap igényed is. késő délután megvan az edzés, az izom glikogén raktáraiból kiürül a glükóz és minden úgy általában. este ha rátolsz egy kis lassú felszívódású zabpelyhet akkor addig nem bontasz zsírt amíg azt fel nem használod. ezért érdemes kora délutánig, edzés előttig tolni a szénhidrátot, hogy napközben viszonylag magas legyen a vércukrod, ne bukj be és kezdj zabarohamot kapni, van aki jól tolerálja az alacsony vércukrot, de ez az emberek 5-10 % csupán. mindenki más meg a falat vakarja...


ha este nem eszel magas kalóriatartalmú ételeket akkor gyak átalszod ezt az állapotot, reggel persze úgy kelsz fel hogy rögtön meghalsz, de ezért kell akkor megtolni a szénhidrátot pl zabbal, ami kitart sokáig.


lehet másképp is időzíteni persze a ch-t és ha belefér akár este krémessel meg szalonnával enni a zsíroskenyeret, de akkor napközben kell csökkenteni a ch bevitelt, és alacsonyabb lesz a vércukrod. ha bírod csinálhatod persze, de általában inkább ez nem válik be a legtöbb embernél, pl nálam sem. edzőtárs meg simán ellenne vele..

2011. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bix, és az miért van, hogy én akkor is farkaséhesen ébredek reggel ha este sokat eszem? Amúgy nem diétázom.
2011. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Én most marhára egészségesen táplálkozom :)


Gumicukor, energiaital, vörösborral meg gofri virslivel már 3 napja :D


2 óránként tele a wc de marhára élvezem ;)

2011. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Edzőtárs meg pálinkára tolja a rivotrilt, és utána csodálkozik hogy nyakig összefossa magát!
2011. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bix ***** válasza:
100%
mert éjszaka is van emésztésed. kizárt hogy annyit egyél este hogy reggelre azzal ne végezzen a gyomor. innentől meg üres, éjszaka volt jó sok kalória, ettől még üres a gyomrod. ha keveset eszel este akkor se leszel éhesebb... én pl nem vagyok képes reggel szilárdat enni. felkelek, indul egy turmix, az lecsúszik, aztán egy óra múlva legyűröm a zabpelyhem...
2011. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. aug. 7. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!