Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtatok halat,...

Mikortól adtatok halat, halrudat babátoknak?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, még nem evett halat. Van itthon jó fajta tőkehal rudacska (nem a pépes), gondoltam megkóstolhatná. Szerintetek?

2013. aug. 5. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A panírját nem adnám oda, de a halat igen.
2013. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább párolt hallal kezdjetek.
2013. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem add nyugodtan.
2013. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én amúgy tonhalkonzervvel kezdtem.
2013. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:-) köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 5. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
1 éves, tök nyugodtan odaadhatod. A fiam imádja, kb 1 éves múlt, mikor ő is kapott először.
2013. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én halrudacskát az összetevők miatt nem adnék (legalábbis rendszeresen biztosan nem), akármilyen márkás, nagyon egészségtelen. Alig van benne hal (az összetevőknél megtalálod a pontos százalékot, nem kell elhinni a reklámot, hogy 100% valódi hal), pont a lényeg veszik el. Nem túl jó minőségű olajban elősütik (a házilag panírozott halnak teljesen más illata van, amikor sütöd).

Otthon panírozott halat meg egyelőre a szálkák miatt nem adnék, vagy csak kétszer átnézve, szétnyomkodva kézzel.

Olajos halat adnék (hőkezelt fajtát), az olajat nagyon lecsepegtetve róla. (Mivel ezt nem sütik, talán az olaj is jobb minőségű.)

Természetesen megkóstoltatni meg lehet.

2013. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Halrudat egyáltalán nem adok, mi magunk sem eszünk ilyeneket.

Halat, párolva/natúr sütve, esetleg halászléből kivéve már kaphat. Mondjuk harcsát, azt könnyű átnézni, nem sok pici szálka van benne.


Mi amióta gyerekeink vannak, teljesen gyerekbarát módon főzünk, főleg a fűszerezést illetően, ezért aztán nem kell külön főzögetni nekik, hanem mindenki ugyan azt eszi...

2013. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!