Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha túróból és gyümölcsből...

Ha túróból és gyümölcsből csinálok krémtúrót, az elég tízóraira vagy uzsonnára egy éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Vagy még mást is kellene mellé adnom? Esetleg egy kis natúr joghurtot is tennék bele, hogy krémesebb legyen. Egy evésre körülbelül mennyit adhatok neki?
2013. aug. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
igen,elég.hát amennyit megeszik...változó a gyerekek étvágya,kb 100-150 ml
2013. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, elég. Az én fiamnak (14,5 hónapos) 70 gramm is elég mostanában, de szerintem ő el fogja hagyni a tízórait, ezért eszik ilyen keveset. Szerintem a fiadnak kb. 150 gramm elég lesz.
2013. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tehetsz bele joghurtot, de egyáltalán nem muszáj. Létezik kimondottan túrókrém is, az gyümivel szuper. Esetleg hogy tartalmasabb legyen, keverhetsz bele rizspelyhet (a bolti üveges kajákat is azzal sürítik), vagy valami más gabonapelyhet (Pl. hétgabonás). Én a helyedben vacsira adnám a túrót, ugyanis lassú felszívódású, így sokáig telít. Annyit adj neki, amennyit jóízűen megeszik.
2013. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem bőven elég. az én 2 évesem fél barackot tízóraizik. jó lenne több, de így is fejlődik és egészséges
2013. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Sima félzsíros túrót vettem, barackot tervezek rakni hozzá, az elég lédús. Kipróbálom vacsorára akkor, köszi a tippet.

A sima túrókrém (krémtúró?), amit említettél milyen és hol kapható? Kipróbálnám azt is.

2013. aug. 26. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Túrókrém néven fut. Ugyanaz, mint a túró (nem ízesített, nem cukrozott), csak sokkal kisebb darabok vannak benne. Talán SPAR-ban vettük, nem emlékszem pontosan.
2013. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!