Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák! Milyen ételeket ehet...

Anyukák! Milyen ételeket ehet még 5és fél hónapos babám? Mi a véleményetek az étrendjéről?

Figyelt kérdés

Reggel, és délelőtt még szopizunk, ebédre valamilyen húsos (pulyka, vagy csirke, általában gyümölccsel, mert csak úgy eszi meg), délután zöldség következik (amit én magamnak főzök húslevest, borsólevest, zöldséglevest, abból kiszedem, kis lé, leturmixolom), este még cici, lefekvés előtt pedig 2dl tejpép, szintén valami gyümölccsel. Valamint sokszor délelőtt is adok neki gyümölcsöt keksszel.

Tésztát adhatok neki turmixba? valamint szeretném kiváltani az esti szoptatást krémtúróra, vagy joghurtra, milyet vegyek neki? (a dmbe kapható babajoghurtra nincs pénzem)

És még annyit szeretnék, hogy én igyekszem bátran hozzátáplálni, tehát olyan ne irjon, aki szerint 3éves koráig ne kapjon tejet... előre is köszönöm!



2013. aug. 29. 13:14
 1/5 gabszem ***** válasza:
Szia, szerintem ez így jó. most már főzhetsz neki spenótot is, sütőtök, cékla, gesztenye. Kislányomnak sokáig kedvence volt a krumpli almával. joghurtot-túrót még ne adj neki sztem, csak 1-2 hónap múlva. Babajoghurtot én se vettem, drága és tele van mindennel. Én sokáig csak natúrjoghurtot adtam neki, nagyon szerette. 7 gabonás pép-et próbáltad? Gyümivel, vagy akár főzelék sűrítésére. Az esti szopizást inkább tejpépre váltsd ki sztem. Egyelőre durumtésztát adj neki, 1-2 hónap múlva már simát is adhatsz. Elvileg nem túl jó 6 hós kor előtt a glutént bevezetni. (amúgy én nagyon hamar 8 hetesen kezdtem a hozzátáplálást , szóval nem vagyok az a tipus aki ellenzi a korai hozzátáplálást, de azért oda kell figyelni bizonyos dolgokra). A tejet speciál kb. 14 hósan adtunk neki először. Ő amúgy tápszeres baba és most 1,5 éves.
2013. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és a spenótot hogyan készitsem el? parajkrémből?
2013. aug. 29. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sajtot, túrót még csak később adj neki, kb 8 hónapos kora körül. Bár én 10 hónapos kora előtt nem adtam. Krémtúrót ugyan evett már 2szer,meg túrórudit is, de azzal is megvártam a 7,5 hónapot.

Én a gyümölcsökre,zöldségekre esküszöm. Azzal legalább jól lakik és olcsóbb is mint ezek a tejtermékek(persze az is kell).

Szóval én a helyedben bepróbálkoznék a céklával,sütőtökkel,tökfélékkel sült és főtt formában, zöldbab,zöldborsó, ha bírja a pocija. Ha még ezeket nem tetted.Ezeket már simán eheti.

Spenótot én bébiételben adtam a kisfiamnak egyszer, de többet nem fogok.

Inkább sóskát adok neki rendes sóskamártásnak megfőzve krumplival. Most 10 hónaposan kezdtük a tejföl bevezetését, előtte mindent rendes rántással csináltam.Most jött el a habarásnak az ideje.


Tészta: csak durumtészta legyen.


Azért a tojásfehérjére figyelni kell. Tojássárgáját is 8 hósan adj neki csak.

Nem árt egy-két dolgot szigorúan betartani,mert nem most lesz baja a gyerkőcnek,hanem később. Persze nem törvényszerű, hogy kialakul valami allergia, de azért én a bátor hozzátáplálással is óvatos lennék.

Amúgy eddig nem rossz amit csinálsz, de a tojásfehérje, meg a tejtermékek ideje még nem most jött el. 2 hónap hamar eltelik,és szinte bármit adhatsz neki. Egész életében annyit ehet még,és azt,amit szeret.

2013. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm... csak azzal vagyok gondba, hogy nem nagyon eszi azokat a dolgokat, amik nem édesek...:) azért gondoltam, hogy a krémtúrót meg a joghurtot szeretni fogja. a tököt nem eszi meg... zöldségeket is csak úgy, nagy nehezen, ha beízesítem vegetával, és megfőzöm rendesen...
2013. aug. 29. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki úgy,hogy a nem tetszetős ételekhez keversz tetszetőst.
2013. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!