Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan lehet az, hogy Magyaror...

Hogyan lehet az, hogy Magyarországon tömve vannak a bébiételes polcok a legkülönfélébb ízesítésű és márkájú tejpépeppek és üveges bébiételekkel?

Figyelt kérdés
Mikor kijöttem Németországba rokonokhoz itt ennek a negyede sincs a boltokban. Ami nálunk van akkor az nem jó minőség ezért nem engedik a nyugati országba? Vagy nálunk van erre igény, h 30 féle ízesítésű tejpép közül választhassuk ki amit szeretnénk? Kinn németben csak pár márka volt talán 5 féle, otthon meg ennek is a duplája.
2013. szept. 4. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem az van, amit írtál:

Ami nálunk van akkor az nem jó minőség ezért nem engedik a nyugati országba, vagy nálunk van erre igény.... elég szomorú mindkét verzió.

én egyiket sem adtam, szoptatom még mindig és főzök.

2013. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen itt németországban csak pár márka van.

Àltalában saját márkája az üzletnek meg a 3-4 nagy márka.

Itt nagyon kritikussak az emberek, nagyrészt csak biot vesznek, és kis cégek nem tudnak elöállítani biot alacsony összegböl.

2013. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zabmester ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi gond nincs, ne akarjunk mindenben rosszat látni. Ha kicsi lenne a választék, akkor az lenne a baj, de olyat még nem láttam, hogy valahol az legyen a probléma, hogy nagy a választék. Ennek inkább örülni kéne.

Tejpépekben nem vagyok igazán otthon, bébiételt viszont jópárat megkóstoltattam a fiammal, pedig általában én főztem. Viszont sok olyan volt, amit itthon macerás lett volna elkészíteni, vagy nagyon drága lett volna megfőzni (mert akkor már nyilván nem egy bögrényi adagot készítek), azt inkább megvettem üvegesben. Pl. paradicsomos halat, amit én speciel nem is szeretek, de a fiam imádta, úgyhogy megvettem neki készen, mert én a hallal nem tudtam volna mit kezdeni.

Erősen kétlem, hogy ami nálunk van, az rossz minőség lenne, a bébiételeket azért elég szigorúan ellenőrzik. Az, hogy nem bio, az pont nem érdekel. Ettől még nem lesz rossz minőség. Hogy a németeknél magasabbak az elvárások, keményebb kritériumoknak kell megfelelni, az egy dolog, de ettől még az itthon kapható bébiételek nem lesznek rossz minőségűek.

2013. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy pont a németeknél kevesebb a választék, mint nálunk! Itthon mi a Müllerben vásárolunk, ahol német bébiételeket lehet kapni és hatalmas a választék. Én inkább azt vettem észre, hogy valóban egészségesebbek a német bébiételek, mint az itthoniak. Itthon például nagyon kevés halas bébiételt lehet kapni, de a Müllerben hatalmas a választék lazacos, tőkehalas...bébiételekből. És valóban nagyon sok a bio!
2013. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is sajnos a minőséggel lehet a gond:( Férjem Ausztriában dolgozik, ott szokott bevásárolni is, és az a szomorú tapasztalat, hogy ugyanaz a kinti temék jobb, mint amit itthon veszek le a polcról. És ez nem csak a bébiétlekre vonatkozik.
2013. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még a Hipp-es is pocsék...próba szinten heti 1szer kipróbáltam néhányat...szegény gyerkőcöt a hideg kirázta,nem csoda én sem enném meg. Maradok a főzőcskénél, sokkal frissebb és jellegzetesebb íze van és talán több értékes anyag ,mint a "bébiételekben" Egy jót nem találtam és mivel nem is ízlett ,így nem nyomom tele a gyereket vele.Nem is értem ,aki kényelem miatt esetleg megveszi és ezzel eteti a babát...nem is olcsó, de a drágábbnak is teljesen "műanyag" íze van. Az a baj Magyarországon sok olyan szenny van a polcokon,amiket már külföldről rég kisepertek...pl. diabetikus készítmények csak itt vannak már többségben,holott dietetikus is megmondta, hogy egy nagy becsapás háromszoros áron!Külföldön rég betiltották. Ugyanannyi cukrot tartalmaz, sőt van amelyik többet ,mint a nem diabetikusként feltüntetett cuccok. Ugyanígy van a bébiétel is,,,Magyarországon gondolom elkel ezért nyomatják.
2014. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!