Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Úgy látom, sokan a tízórait...

Úgy látom, sokan a tízórait váltják ki gyümölccsel. Értem én, hogy azért nem az uzsonnát, h. ne fájjon a baba hasa. De egy hétig kóstoltatjuk a gyümölcsöt, nem?

Figyelt kérdés
Vida Ági az uzsonnával kezdi, végül is van értelme, mert reggel délelőtt van tej bőven. Nem így logikus?

2013. szept. 4. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kinek hogy logikus. Ha neked úgy, hogy az uzsonnával kezded, akkor csináld úgy. Egyébként hogy érted, hogy egy hétig kóstoltatjuk a gyümölcsöt? Én személy szerint első nap egy-két kanálkával adtam, másnap kicsit többet, és ha nem volt gond, harmadik nap rendes adagot, negyedik nap meg akár már új íz is jöhetett.
2013. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, ÉN egy hétig szeretném kóstoltatni a gyümölcsöt, de 5 napig biztosan.

Nem szeretném elsietni.

2013. szept. 4. 22:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy teszi, ahogy ő jónak látja, meg ahogy a baba el szeretné fogadni a dolgokat. Én hetente sem tudtam új gyümölcsöket bevezetni, sőt 1-1 étkezés kiváltása is hónapokig tartott, van akinél ez sokkal hamarabb megy.
2013. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de az kellett volna csak, hogy éjszakára jöjjön elő a hasfájás (soha semmitől nem jött szerencsére, de ezt nem lehet tudni). Ezért jobb délelőtt kóstoltatni. Egyébként én is az uzsonnát váltottam ki először, de SOHA nem adtam új ételt délután a fiamnak.
2013. szept. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem azért mondák, hogy délelőtt kóstoltassam, mert ha bármire érzékeny lenne, akkor az délutánra kijön. Ha délután kóstoltatom, akkor éjjelre jön ki. Szerencsére egyik gyerekem sem volt érzékeny semmire, de így biztosabbnak tűnt nekem.
2013. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Itt nem a délutáni kóstoltatásról van szó, hanem az uzsonna kiváltásáról...
2013. szept. 5. 08:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Mint írtam, én is az uzsonnát váltottam ki először, de őszintén szólva teljesen mindegy, hogy mi lesz az első kiváltott étkezés. A kóstoltatást pedig azért írtuk többen is, mert Te is kóstoltatásról írtál. Mellesleg nem értem mi az összefüggés aközött, hogy meddig kóstoltatsz egy ízt és aközött, hogy melyik étkezést váltod ki először. Szerintem semmi.
2013. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Délután kevesebb a tej, ezért tűnt logikusnak a délutáni gyümölcsevés, de lehet, hogy rosszul gondolom.
2013. szept. 5. 08:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is uzsival kezdtem. Aztán ebéd, tízórai, reggeli, és legvégül a vacsi. Millióegy módja van a hozzátáplálásnak, nyilván mindegyiknek megvan a maga előnye. Szerencsére a többség tud választani az ajánlott módszerek közül olyat, amelyik neki a legszimpatikusabb, leglogikusabb.
2013. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem akarok undok lenni, de nagyon kötözködésszagú a kérdésed, illetve a kommentjeid. Már több soron ellentmondtál saját magadnak, és egyikünk válasza sem megfelelő számodra. Senki nem mondta, hogy nem lehet először az uzsonnát kiváltani, csak jószándékkal javasolták neked többen is, hogy azért célszerűbb inkább délelőtt kóstoltatni, nehogy éjszaka legyen gond az új ízből, és úgy látom, mindenki egyetértett abban is, hogy lényegtelen, hogy ezek után melyik étkezést váltod ki először... Jó neked, hogy így ráérsz, hogy ilyesmivel szórakoztasd magad - és személy szerint engem is. :) Első válaszoló voltam egyébként...
2013. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!