Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy sokan 6...

Miért van az, hogy sokan 6 hétig még a nagyszülőket sem engedik a baba közelébe?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök és eszembe sem jutott, hogy egészséges anyumékat, anyósomékat vagy a családom, barátaim többi tagját "eltiltsam" a babótól. Sokan azt mondják, hogy márpedig az első 6 hét teljes magányban teljen. Én nem tartom ezt normálisak, hogy ha ébren van ne dajkálhassák meg, ne láthassák, hogyan fejlődik.

Most én gondolom rosszul? Persze tudom vannak vírusok, bacik stb. de feltételezem senki nem jö látogatóba betegen, meg nem fogdosság össze a babót, amikor még pici. Nem túlzás ez egy picit?


2008. nov. 2. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Én erre csak azt tudom neked mondani, hogy az én babám most fél éves, és egy olyan vírusom van ami nagyon ritka, mononuchleozis a neve. Megtámadta a májamat, a lépemet a nyirokrendszremet és a vesémet. Semmi előjele nem volt, és most nem nyúlhatok a kisbabámhoz, és a lakásban csak maszkban lehetek. Orvosi utasításra, mert a babám is elkaphatja. A lényeg amit mondani akarok ezzel az, hogy senki sem tudhatja mikor milyen kór bújkál benne, főleg most a tél közeledtével. Ha te bevállalod azt, hogy az újszülött csecsemődet mindenki össze-vissza csókolgassa stb... Az újszülött babáknak még semmi immunitása nincsen. Tehát azért javasolják, hogy az első egy, másfél hónapban inkább csak a szűk családdal érintkezzen. De mivel te vagy az édesanyja, ezt te döntöd el. Én csak remélni tudom, hogy a fél éves tápszeres babámnak már van annyi immunitása, hogy nem tör kir rajta is a betegségem, mivel a szervezetébe valószínűleg már bekerült a vírus. De ha jó az immunitása akkor van rá esély hogy csak hordozója lesz és nem betegszik meg. Egy újszülöttről azonban ez nem mondható el. A döntéseidért és a csecsemődért is te vagy a felelős. Én nem engedném hogy mindenki tapogassa amíg nem erősödik meg. Lesz még rá mindenkinek bőven alkalma hogy szeretgessék. A szülőkön kívül pedig senkire nincs szüksége egy újszülött babának véleményem szerint.
2008. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem inkább az új család és a mama miatt van, nem elsősorban csak eü okok miatt. Egyszerűen idő kell az új családnak, hogy megismerje egymást. Illetve hidd el szükséged lesz regenerálódásra és pihenésre. Én a hátam közepre nem kívántam volna senkit, olyan fáradt voltam, és senki másra nem vágytam, csak a páromra és hogy ágyban legyek, ehhez képest valaki mindig jött, mert én sajnos nem tudtam azt mondani, hogy ne jöjjön. Ma ezt máshogy tenném, mert elég nehezen erősödtem fel.


Az első hetekben kb 45 percig fog tartani egy szopi, naponta minimum hatszor, ezzel számolj. A nap többi részében nagyjából alszik a baba, és jól teszed, ha Te is.


Ez inkább a többiek részéről elvárható udvariasság, de nyílván most a náthás időszakban nem árt résen lenni.

Gondolom amúgy se fog kézről kézre járni a baba.

2008. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen durva betegséggel kell küzdened a babád mellett. De azt hiszem azért ez egy rendhagyó eset. A férjemmel jelenleg még a szüleimnél lakunk, mert nincs kész a házunk olyan szinten, hogy beköltözhető legyen babóval. Nálunk folyton jön-megy mindenki, szóval lehet én csak ehhez szoktam hozzá. Babó a hálónkban fog aludni, ahol "meg lehet tekinteni", aztán viszont le kell menjen mindenki, mert a hálóba ugyen nem lehet beköltözni a vendégekkel. De az alsó szintre biztos nem hozom le, mert van cica és kutya is. A rokonok meg majd ellesznek ott.

Szóval eddig ez a terv, de nálunk biztos, hogy mindeki kiakadna, ha lakatot tennék az ajtómra, és kiraknék egy fényképet anyáméknak az unokáról :-)

Összeszokni meg szerintem így is össze lehet, az a 20 perc kétnaponta, amikor jön valaki csak nem befolyásolja az anya-baba kapcsolatot.

Nem tudom, hogy lesz, majd biztos kialakul, mire van vagy nincs igényem, ha már itt lesz az örökös.

2008. nov. 2. 12:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és mivel azt írod hogy együtt laktok a nagyszülőkkel, így a baba őket is első perctől fogja látni, érzékelni, vagyis velük is ugyan úgy össze fog szokni mint veletek. Ez így jó, hogy az emeleten vagytok mert akkor a vendégeknek leviszed megmutatni, én tapizni nem engedném akkor sem, elég ha megnézik. Aztán felviszed pár perc múlva. Természetesen kell hogy érjék ingerek a babát is de az első három hétben én akkor sem engednék oda senkit a szűk családon kívül. Tehát a te szüleid és testvérek. Amit utánam írtak az is maximálisan igaz, mert nekem például annyira durva szülésem volt, hogy négy hétig csak a wc-re és tisztálkodni tudtam felkelni és azt is csak a férjem segítségével. 24 órában őrült nagy fájdalmaim voltak és mivel senki rokonunk ezért egymásra voltunk utalva a férjemmel. De a barátokat nem engedtük magunkhoz csak amikor már én is "fogadó képes" lettem. Három hónap múlva nyilvánított az orvosom félig gyógyuláttá, tehát én sem kívántam senkit az első hetekben a hátam közepére sem. És legalább 5-7 nap volt, mire össze szoktunk a kisbabánkkal. Mert hát őt is meg kell majd ismerned. Más az amikor még a pocakodban van és más amikor már megszületik. Mindíg figyelni kell őt, mert így ismered meg igazán a kisbabádat és vele együtt az igényeit, szokásait is. Ehhez pedig mérhetetlen nagy nyugalom kell. Meg ahhoz is hogy szoptatni tudj. Persze majd kialakul minden. Ezt majd az adott helyzet és az állapotod fogja mehatározni. Tehát most ne tervezgess még, hiszen ráérsz akkor is ha túl vagy a szülésen. Könnyű szülést, csodálatos kisbabát, és nagyon sok örömet, boldogságot kívánok nektek.
2008. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.Mi hazajöttünk a korházbol és még aznap jötteka nagyszülők,tesóm a családjával.Persze nem egyszerre.8 honapos baba boldog anyukája
2008. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, ezt a nézetet, hogy eleinte még a nagyszuloket sem a gyerek kozelébe engedni, már olvastam konyvekben, baba-mamamújságban, de mindegy, mert ilyeneket csak a kismama olvas, a látogatok nem, tehát nem is tudnak róla, ha meg szólsz, valószínuleg megsértodnek. Igen,az új családnak még ossze kell szoknia, a babának még nincs immunrendszere, remélhetoleg betegen senki sem tolaxik. Engem császároztak, hullafáradt voltam, orultem, ha nem aludtam be szoptatás alatt, és 3. napja voltam itthon, mikor jottek látogatni a férjem nagynénje+család(vagy 10ember). Akárhogy is, rossz néven vettem, hát még hogy felébresztették, puszilgatták, még ha csak szeretetbol is. Emlitettem anyosomnak, na meg is lett a sértodés. A nagyszuloket eszembe sem jutott volna eltiltani, de díjaztam, hogy nem szoktak sokáig lenni, illetve anyum segített a házimunkában. A tobbi látogató, akármilyen rokon is, kivárhatja a 6 hetet.
2008. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sztem ez hülyeség.Az én kisfiam 5 és fél hós,és az első perctől kezdve jöttek a hozzánk legközelebb állók.Igaz,én nagyon jól voltam,a baba már akkor is nyugodt emberke volt,tehát semmi akadálya nem volt a dolognak.Ráadásul mi 1 házban lakunk a sógoromékkal,akik így végig is asszisztálják az életünket,de én örülök ennek.És attól,h mennek hozzátok,még nem kell a gyereket végig csókolgatni,nyalni-falni,kézről kézre adni.Én ezt az elején közöltem és arra is megkértem őket.h kb.fél órát töltsenek nálunk,mert annak nincs értelme,h felboruljon az egész napunk.Senki nem sértődött meg,legalább tudták mi a dörgés.Mondjuk,ha megsértődnek se érdekelt volna,nekem ugyanis a baba érdekei az elsők!Sok sikert!
2008. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugyanezt az elvet vallom.Én sem szeretném ha szülés után főleg az első pár hétben itt nyüzsögnének az emberek.Én is elsősorban a baba egészsége miatt gondolom így meg azért mert szülés után pihenéssel a picivel meg az apukájával szeretnék foglalkozni nem azzal hogy már megint vendégek jönnek.Én is megkérem majd a szüleimet meg a párom szüleit hogy legalább az első 4 hétbe ne jöjjenek, de hát ez úgysem fog megvalósulni,mert anyósom nagyon akaratos és szerintem már akkor itt lesz a kapunkba mikor kijövünk a kórházból a picivel.Láttam hogy a másik unokájával is mit csinált mikor újszülött volt szóval lehet csak ezért akarom egy kis időre távol tartani.Remélem menni fog!De te ettől függetlenül tégy ahogy jónak látod!!!Boldog baba várást!!
2009. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!