Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 évesen csak bébiételt eszik...

Bereczki Rita kérdése:

3 évesen csak bébiételt eszik a fiam, hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
A kisfiam lassan 3 éves lesz, de az üveges bébiételen kívül ebédre semmi mást nem hajlandó megenni. Az új ételeket nem is hajlandó a szájába sem tenni. Pár dolgot azért eszik: bundáskenyér, mogyórókrémes kenyér, kakaóscsiga, joghurt, de ezeken kívül nem sok mindent. Bölcsibe is jár, de ott sem eszik semmit. A beszédfejlődése is késik. Voltunk már több helyen, értelmileg okos kisfiúnak titulálták. Volt valakinek hasonló helyzete? Hogyan tudnám leszoktatni az üveges babaételről? Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
2013. szept. 18. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha okos, akkor meg kéne vele beszélni, hogy most már nagyfiú, és a nagyfiúk olyat esznek, mint a felnőttek. Egy napon át mondogasd neki, hogy másnaptól "felnőtt ételt" eszik majd, és másnaptól tényleg csak azt adj neki. Főzz olyat, amit a bébiételben megevett.

Én így csinálnám. (Bár elképzelésem sincs, hogy eddig hogy bírtad ezt, de nem ez volt a kérdés, csak nagyon furcsállom...)

2013. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondta azt nálunk a gyermekpszichológus, hogy csak az a gyerek válogat amelyik megteheti.

Neked kell változtatnod, túl engedékeny van.

Az én anyukám is anno azt csinálta, ha nem ettem meg amit elém tett akkor elvette, következő etetésnél kaptam csak újra. Nyilván nagyon éhes voltam, de ennyit kibír egy gyerek. Csak egyszer kellett eljátszani.

Ha most ennyire engedsz neki, mi lesz később?

2013. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kisfiam válogatna, akkor nem eszik. Magyarul, ha nem kell neki, amit elé teszek, akkor valószínűleg nem elég éhes. Ez nálunk bevált, ha nem evett az ebédből, akkor nem ebédelt, nem volt választék. Mivel próbálkoztatok eddig? Gyerekorvos, védőnő milyen véleménnyel van a dologról? Egyszer sem biztos, hogy van összefüggés az evés és a beszédfejlődés között, de lehet, hogy érdemes lenne azért utánajárni a dolognak.
2013. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem ez volt a kérdés, de nekem nagyon autiszikusnak tűnik a kisfiad.

Az enyém autizmus gyanús, talán pár hónapon belül kapunk végre diagnózist és nálunk is hasonló gond volt, bár ő "csak" 20 hónapos koráig evett bébiételt, 18 hónapos koráig turmixolva. Bárhogy próbáltam egyszer magától átállt a sok próbálkozás után, tudtam, hogy valami nem stimmel, bár értelmileg neki sincs semmi gondja, sőt néhány területen kiemelkedő képességgel bír!

Mi az a "több hely" ahol jártatok?

Még talán a Korai Fejlesztő is szóba jöhet, de én inkább a Vadaskert Alapítványt javasolnám kivizsgálás szempontjából, főleg, ha nem csak az evéssel és a késői beszédindulással van gond!

2013. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jártunk már a Fejlesztőházban, a Fővárosi Beszédvizsgálóban, a Fővárosi Beszédjavítóban a BHRG alapítványnál. Eddig még senki nem mondta, hogy autisztikus lenne a Balázs. Sőt a BHRG-nél én vetettem fel a kérdést, de a TSMT terapeuta azt mondta, hogy bár a Balázsnak vannak olyan jegyei, ami fedi az autista gyerekek tulajdonságát, de ő nem az. A Korai Fejlesztőközpontba most megyünk teljes vizsgálatra. Itt a Koraiban most voltunk először logopédusnál is, tőle is megkérdeztem az autizmust, de ő is azt mondta, hogy a Balázs nem az. Ettől függetlenül természetesen engem is nyugtalanít a dolog.


Nem tartom magam engedékeny szülőnek. De most már én is ott tartok, hogy nem kap mást kaját, csak a rendeset, de szegénykém így is elég vékony, félek, hogy csontsoványra fogy, ha nem kap mást enni. De tudom, hogy most nekem kell erősnek lennem és megpróbálni ezt.

2013. szept. 18. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Mintha a nagyobbik lányomról írnál. Ő most 3 és fél éves, és már régóta nem adok neki bébiételt, de ha kapna, szerintem még most is azt enné. Nálunk nem jött be, hogy nem kap csak rendes ételt, és majd csak éhes lesz. Akkor inkább koplalt. Most azt a néhány ételt eszi meg amit szeret. Ez kb 5 féle kaját jelent.

Már voltunk pszichopedagógusnál, (szintén autizmusra gyanakodtam) de azt mondták semmi baja. Fogalmam sincs a megoldásról, de leírtam, hogy nem vagytok egyedül.

Ja, és nála is nagyon későn indult be a beszéd, de utána gyönyörűen, egész mondatokban fejezte ki magát, és azóta rengeteget beszél.

2013. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

hát ez hoba egy megolás van nem veszel bébiételt



ennyi

fözöl neki megeszi megeszi nem eszi nem eszi

ennyi

mi lesz ha oviba megy?

egy üveg bébiétel marhára nem fedezi egy 3 éves gyermek étkezését

2013. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerencsére ilyen próblémánk nekünk nem volt. A püréket soha nem ette meg,akár házi,akár bolti.Azonban a lányunk most beteg lett (38 fokos lázzal társult és hang elmenéssel). S a boltban vettünk bébiételt(A kicsinek h a hamarosan kezdödpő ht--kor tudjak neki adni. (féléves a kicsi)Erre azt kért(mindig kéri a boltban a bébiételt egyébként de tudtuk ugyse eszi meg igy nem vettünk csak valami gyümiset amit esetleg apa vagy én megeszik.

Erre egy egész üveggel becsókolt a nagy betegsége alatt. Örültünk mert legalább vmit evett:) Ma már evett rendesen levest.

2013. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Rita!

Szabad megkérdeznem hogyan oldódott meg a probléma és mikor?

Nálunk ugyan ez a helyzet kislányommal, nem tudom mit tegyek.

Köszönöm válaszod!

2013. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!