Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hüvelykúpot használ...

Utrogestan hüvelykúpot használok a 12. hétig (6 hetesen minimális, enyhe vérzés miatt), szerencsére azóta panaszom nincs, utána Duphostan tablettát kell szednem napi 2szer felet. Szabad ezt 12. hét után szedni? Nem ártok így vele?

Figyelt kérdés
utrogestan,duphostan
2013. márc. 26. 23:39
 1/5 petera6 ***** válasza:
Én utrot szedtem, de csak a 12. hétig. Szépen, vérzés nélkül sikerült letennem. Azt nekem nem mondta kifejezetten a doki, hogy ártana ha tovább szedném, de hogy teljesen felesleges, azt igen :) Elővigyázatosságból én max 14. hetet hallottam idáig csak.
2013. márc. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a 12, hétig szedtem csak, a 13-ra be lett fejezve. A dokimtól csak annyit tudok, hogy további tartós szedése károsíthatná a májat, azért nem alkalmazzák tovább.
2013. márc. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 20. hétig kell szednem a Duphastont.Most 9 hetes vagyok.
2013. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek a gyogyszerek sargatest hormont tartalmaznak, amit az elso 12. hetben a petefeszek termel - van akinek elegtelenul, vsz nekem is, ilyenkor adjak ezt a hormonpotlast. A 12. hetre kifejlodik a mehlepeny, ami atveszi ennek a hormonnak a termeleset, ezzel mar nem szokott gond lenni. Ezert ilyenkor szoktak a gyogyszert leallitani fokozatos csokkentessel (ez 2 naponta egy szem elhagyasat jelenti). De ha az orvos megis tovabb szedeti, annak biztos megvan az oka, en nem ketelkednek benne. Valamiert meg abban az idoszakban is veszelyeztetve latja a terhesseget, amit meg kell igy erositeni - ha az orvos igy latja, en biztos nem kockaztatnek. Nem hiszem, hogy gond lenne a gyogyszertol, hiszen a szervezet is termeli...
2013. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában a 12. héten abba szokták hagyni, de nem árt az sem, ha tobább szeded, főleg, ha a doki mondta!
2013. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!