Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket (főtt ételek) eszik 8...

Miket (főtt ételek) eszik 8 hónapos gyermeketek?

Figyelt kérdés

Kifogytam az ötletekből,vagy unja amiket kap,vagy a betegsége miatt nem eszik főtt kaját (ma pl sütőtököt pároltam,krumplival,az első két kanál után elég volt. Tegnap a húslevesből evett keveset.)Szoktam a magunknak főzött levesekből kiszedni a komoly fűszerezés előtt,abból adni,de már magunknak sem tudom mit főzzek,amiből kaphat is.

4 foga van,szépen használja őket :-)



2013. okt. 8. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Hagymát dinsztelek, bele máj, megsütöm. Krumplit főzök, összeturmixolom.


Csirkemellfilét olajon paradicsommal megsütöm, tojás mentes tésztát főzök, összeturmixolom.


Répa+krumpli+hús+paradicsom.


Alma+krumpli+répa+husi.


Brokkoli+krumpli, répa, husi. Vagy répa nélkül.


Hagymát darált hússal megpirítom, rizst főzök, zöldbabot (vagy karfiolt, brokkolit párolok), ezeket rétegezem tejföllel, rá sajt, megsütöm,leturmixolom.


Csirke+krumpli+ brokkoli (bab,karfiol).


Spenót+krumpli+ husi.


Karfiolt megfőzöm, paradicsomot megpárolom vajon , hozzáadom a karfiolt,sajtot reszelek bele, turmixolom.


Szoktam még olyat is, hogy veszek 1 üveg pl zöldborsópüré bébiételt, ehhez főzök otthon krumplit, sütök husit , répát, összekeverem, turmixolom.


Most így ennyi jutott eszembe hirtelen.


Ja, ma vettünk egy grillcsirkét, annak a husijából (bőrt nem) turmixoltam neki össze krumplival.


Egyébként meg én is úgy vagyok,mint te. Nekünk se tudom kitalálni, mi legyen.. Hát még neki...:)

2013. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenféle zöldség párolva.Én úgy csináltam, hogy "nagyobb" tételben,-nem 2-3 rózsa karfiolt és egyebet, hanem az egészet

lepároltam, és lefagyasztottam. Husit szintén párolva, vagy finoman grillezve, és csak sózva a hús és/vagy zöldség levével leturmixoltam, és jégkocka tartóban adagolva fagyasztva eltettem. Így gyorsan, könnyen tudtam változatos kaját adni, az éppen szükséges adagban.

A krumplit, rizst, vagy ezeket tartalmazó főzelékeket nem lehet fagyasztani, mert takony lesz belőlük.

2013. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fagyasztott kaják nem jöttek át Neki (pedig semmi olyan nem volt lefagyasztva amit nem lehet),így már jó ideje nem fagyasztok. Egyedül a tök volt amit megevett fagyasztva is,de az már elfogyott,frissen meg nem lehet kapni,csak sütőtököt,de azt meg nem eszi azóta sem,pedig már most úgy ahogy vissza jött az étvágya.

Az a baj,hogy elég kicsi itt a választék,szívesen vennék pl brokkolit (abból jó levest tudnék főzni amiből Ő is ehetne),de csak ott tudom megvenni,ahova babakocsival nem tudok bemenni. Mindig csirkehúst sem adhatok Neki... Annyira nehéz kitalálni még magunknak is,nem hogy Neki...

Három napig tésztát (paradicsomosat tegnap,előtte káposztásat két napig) evett/ettünk,mert nem volt más ötletem.. Annyira car anyának érzem magam!!!

2013. okt. 15. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!