Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sárgarépával/sütőtökkel lehet...

Sárgarépával/sütőtökkel lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Zöldséggel szeretnénk kezdeni a hozzátáplálást, de rámijesztettek hogy jajj a sárgarépa/sütőtöktől besárgul a sok karotin miatt.

2013. okt. 17. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

ANNYI sárgarépát/sütötököt NEM lehet a gyereknek adni, hogy baja legyen töle.

Ha netán KICSIT besárgul, az csak azért van, mert böségesen kapott karotint, amire szüksége van a gyereknek, ártani nem fog.


(Habár nekem egyetlen gyerekem sem lett soha sárga semmiféle zöldségtöl, pedig elég sokat kaptak)

2013. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én almával kezdtem,tökéletesen bevált. Szerintem nem sárgul be a töktől,vagy a répától,de először csak az egyiket add,míg meg nem szokja.

Viszont én nem kezdeném ezekkel a hozzátáplálást.

2013. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Külföldön élek és itt nagyon erősen nyomják a zöldséggel kezdést. Mert annak nincs olyan édes íze, mint a gyümölcsnek, így nem "kapatod el" a gyümölccsel. Illetve anyatejjel higítva adod, így az íze is nem tér el nagyban az anyatejtől.

Ezzek képest a barackkal vagy almával kezdés nagy váltás, mind állagban, mind ízben.

2013. okt. 17. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:
én olvastam régebben erről véleményeket, van akinek nagyon bevált a zöldséges kezdés, pont a fenti indokok miatt. Itthon tényleg az almát nyomják, de én is úgy tudom, hogy ez országonként elég szép eltéréseket mutat
2013. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szüleim mesélték, hogy kiskoromban csak és kizárólag a sütőtökös babaételt ettem meg (azóta ki nem állhatom a sütőtököt) és mivel csak azt ettem, szépen bebarnultam/sárgultam tőle. Bajom nem lett, csak mindenki megdicsérte, hogy milyen szép színem van. Ehhez mondjuk az is hozzátartozik, hogy eleve kicsit kreolosabb a bőröm.:)
2013. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!