Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit ihat a babateán és a...

Mit ihat a babateán és a vizen kívül egy 7hónapos baba?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
7 hósan gondolom már elkezdtétek a hozzátáplálást, így ihaz gyümölcsleveket is. Ha tudsz neki házit adni, akkor azt kapjon, vagy 100%-os boltit (esetleg vízzel hígítva), olyat, amiben nincs cukor.
2013. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van babáknak való gyümölcslé, az én kislányom szerette ezeket nagyon.
2013. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
adhatsz neki. hígított 100%os gyümölcslevet is, csak nem ajánlott. a tea is felesleges. én csak akkor adok teát, ha beteg. akkor is csak csipkét vagy kamillát. szomjoltásra a víz kiváló. ha ízeset kíván, akkor egy gyümölcs és utána egy pohár víz is megteszi.
2013. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sajnos a vizet nem nagyon issza, így szegény mindig teát kap, de már biztosan unja. a boltban kapható sió, és egyéb cukormentes gyümölcslevek mehetnek?
2013. okt. 18. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Bőséggel elég a víz. Teát sem adnék és semmilyen bolti gyümölcslevet sem. Utóbbiak egy idő után teljesen elszínezik a kis fogacskáit, nagyon csúnya. Barátnőm pont most szenved emiatt a kislányával, aki nem hajlandó vizet inni, csak almalevet és nagyon sárgák már tőle a fogai.
2013. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki babaitalt is,van olyan is amiben nincs cukor,ezt higíthatod vízzel.Elég drága,érdemes inkább akciósan venni.Én vettem pár darabot a szintén 7.5 hónapos kislányomnak,de ő nem issza meg,csak a vizet.Pedig tényleg jó ízük van.De az is jó,ha lereszelsz almát és annak a levét adod higítva,vagy ha eszik már narancsot kifacsarod a levét és vízzel kevered.
2013. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia. Mi is azzal szenvedtünk a lányom 7-8 hónapos kora körül, hogy nem volt hajlandó vizet inni, ráadásul akkor nyár volt, nagyon nagy melegek. Én úgy oldottam meg, hogy vettem neki bio gyömbér kivonatot, és egy cumisüvegnyi vízhez (2,5 dl) hozzákevertem kb. 1 kiskanál sürítményt. Így itta 2 hétig, utána fokozatosan csökkentettem a gyömbért és további 2 hét alatt teljesen megszokta a vizet. Azóta is csak vizet iszik, nem igényel egyéb folyadékot. Nekem a bolti (akár cukormentes) gyümölcslevekkel az a bajom, hogy nem tudom elképzelni, hogy tartósítószer nélkül hogyan állnak el hónapokig és kibontás után is még napokig ihatóak. Ha én kicsavarok egy almát vagy narancsot, azok egy órán belül oxidálódnak, borzalmas ízük lesz.
2013. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lilla73 ***** válasza:
Szia. Miért gondolod, hogy unja? Az én fiam még háromévesen is csak az édeskömény teát itta. Jó az íze egyébként. Az oviban van pár kisgyerek akit cukrozott löttyökkel itattak, nincs foguk, csak fekete csonk a helyén. Ráadásul a gyümölcslevek plusz cukor nélkül sem túl egészségesek nagy mennyiségben egy kisgyereknek.
2013. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy az ember szomjának oltására legjobb a VÍZ. Semmi egyéb nem kell, főleg egy babának. A szervezet számára ez a legideálisabb. Ha szomjas, igyon vizet!
2013. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!