Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek a kecsketejr...

Mi a véleményetek a kecsketejről tehéntej helyett?

Figyelt kérdés
3 hós a babám, akik csak az allergiát szajkózzák, kérem ne írjanak. Kíváncsi vagyok, ki mikor próbálta, milyen higításban.Állítólag nagyon hasonlít az összetétele az anyatejhez.
2013. okt. 19. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Így van, az összetétele nagyon közel áll a humán anyatejhez, kiváló immunerősítő, rákbetegeknek is adják. DE! Kizárólagos táplálás esetén vashiányt okoz, ezért legjobb, ha 1 éves kortól adod, mert akkor már más forrásból hozzájut a vashoz a baba szervezete. A tehéntejhez képest a molekulák nagysága sokkal kisebb, ezért gyakorlatilag nem allergizál. Csak forralva adható!!!

Kisfiaimnak 14 hónapos koruktól adtam, kislányom 20 hónapos, még anyatejes, de amint leszokik róla, kecsketejet fog kapni.

Arra kell figyelni, hogy télen nincs kecsketej, mert a kecskék ősz végén ellenek és a gidákat táplálják, ezért nem fejik őket, tehát ősz végén be kell szerezni a tavaszig tartó adagot és nyersen le kell fagyasztani.

Csak ajánlani tudom, de most még nagyon korai.

2013. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2013. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag azzal akarom, csak egy-egy evést a tápszer helyett.
2013. okt. 19. 18:07
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen forralva gondoltam és higítva.
2013. okt. 19. 18:09
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
3 hónapos baba kizárólag anyatejet, vagy tápszert kaphat. Szóba nem jöhet más, sem tehéntej, sem kecsketej. Ez köztudott tény, de ha valaki olyan tudatlan, hogy még nem hallotta, akkor szerencséje van, mert Magyarországon ilyen korú csecsemőt még havonta lát az orvos és a védőnő, aki biztos, hogy elmondja. Nem fordulhat elő, hogy az anya ezt az infromációt nem hallja soha. Innentől kezdve, aki ezt nem tarja be az szándékos bűncselekményt követ el, méghozzá kiskorú veszélyeztetését, amely 1-5 év szabadságvesztéssel büntetendő (Btk. 208§).
2013. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy sok helyen azt állítják, jobban hasonlít az anyatejre, mint a tehéntej.

Nézzük már meg az összetételüket:

Itt van egy táblázat (2. táblázat, ahol az anya-, tején-, kecske-, juhtejet hasonlítja össze):

[link]

Nézd meg az arányokat...hát akárhogy nézem, a tehéntej közelebb van az anyatejhez, mint a kecsketej....

2013. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, hogy pont a Te kérdésednél fakadok ki. De! Annyira bírom ezt a sok idióta világmegváltó gondolatot! Kecsketej egy 3 hónaposnak! Tehéntej egy 10 hónaposnak!

Ja, mert a mi generációnk is felnőtt tápszer nélkül, tehéntejen. Felnőtt, igen és sokan meg is úsztuk az allergiát, de vannak akik nem.

Én mindig azt mondom, hogy ha megtehetem, mert a XXI. században már erre IS van lehetőség, akkor tápszert adok a babámnak. Hogy miért? Mert lehet, hogy megúszta volna allergia nélkül (és egyéb életen át kísérő betegségek nélkül), de mi van, ha nem? Ne ehessen túró rudit kisgyerekként? Felnőttként mindig azt kelljen figyelnie, vajon ehet-e ezt, vagy azt? Hogy egy életen át tartó gondot okozzak neki, mert én olyan "okos" voltam, mindenkinél okosabb?

Hogyan számolnék el a lelkiismeretemmel, hogyan néznék a szemébe, amikor felnő és kérdőre von? Sehogy..

Ez a rövid és leegyszerűsített válaszom arra, hogy miért ne adjunk idő előtt se kecseke-, se tehéntejet.

2013. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs pénzed tápszerre, akkor keresd fel a védőnőt, háziorvost, családsegítőt, biztos tudnak segíteni tanácsokkal. Akár segítség lehet közgyógyigazolvány igénylése, vagy más egyéb segély, amit eddig még nem vettél igénybe. Vagy a háziorvos ír fel anyatejet, és az anyatejgyűjtőből minden nap elhozod az adagot. Vagy keresel a környéken anyukát, aki amúgy leadja tejet, meg lehet beszélni, hogy háztól házig tejadással segítsen, ebben a védőnő tud segíteni.

Egy három hónapos baba normális esetben még csak anyatejet vagy tápszert kaphat, nincs még hozzátáplálás. Ha kecsketejet adsz neki, súlyos vashiánya lehet. Ha tehéntejet adsz neki, szintén okozhat vashiányt bár kisebb mértékben, viszont leterheli a veséjét és a bélrendszerét, felszívódási zavart okozhat, és ezek után már mindegy mit adsz neki, nem jut elég tápanyaghoz, mert nem tud felszívódni.

Ha egészséges, akkor 1 éves kora után már adhatsz neki bármilyen tejet, mert mellette már rendesen eszik, a tej csak egy kiegészítő dolog, és nem a fő tápláléka.

2013. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as! Nem hinném, hogy pénz kérdése a dolog. Egy 3 hónapos babának az orvos felírja a tápszert, ami így kb 600 Ft egy dobozzal. Abból jó pár liter ital készíthető. Nem tudom mennyi manapság egy liter kecsketej, de biztosan drágábbra jön ki.

7-es voltam.

2013. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Arra gondoltam, talán van saját kecskéjük, és ezért forszírozza ezt a dolgot. Ha meg nem a pénz a gond, akkor meg kár is bármit írni neki, mert ezt az egészet valamiért a fejébe vette, mert azt hiszi okosabb mint az orvosok.

Azt amúgy ki is hagytam, hogy ha még hígítja is, akkor mitől fog fejlődni az a baba?? Fotoszintetizálni kezd mellette?

2013. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!