Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kérlek titeket adjatok tanácso...

Kérlek titeket adjatok tanácsot, mit tehetnék még, hogy rendesen egyen a fiam?

Figyelt kérdés
Már egy ideje csak levest hajlandó enni,de abbol majdnem mindenfélét, meg vajaskenyeret,bundádkenyeret,tejbedarát. Gyümölcsök közül már az almát megeszi,de mást nem. Régebben mindent megevett, de most csak ezeket hajlandó. Próbálok neki mindig adni azt amit főzök,de csak eltolja magaelől. Azt is próbáltam,hogy ha nem eszi meg akkor mást nem kap, de ha már nagyon éhes volt akkor is csak kiköpte. Azt is csináltam etetés közben, hogy a leves után mikor nem nézte a kanalat akkor adtam neki a másodikat de akkor is csak kiköpte és kérte vissza a levest. Nem tudom már mit tegyek, segítsetek kérlek! Amúgy 2 éves a fiam. Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 23. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet érdemben nem tudok segíteni, csak leírom, hogy nálunk is ugyanez van. A fiam 19 hónapos, szép fejlett baba. 92 cm és 14, 2 kg. Eddig szedte a vascseppet, de abba kellett hagynunk, azóta szörnyű mit kínlódok vele. Borzalom. Ő még almát sem eszik, semmiféle gyümit. Amit főzök szintén nem eszi. Én is kétségbe vagyok esve. Adom neki a cebion2xmulti-t, de nem lett jobb étvágya tőle. Már a Béres cseppen gondolkodom, de kicsit várok még vele. Még jó, hogy tejitalt iszak, Milupa 12+-t, abban van némi vitamin és kalória. Az enyém is régen mindent megevett, ma már alig van 1-2 dolog amit eszik. Én is nagyon kivagyok ettől. Béres cseppet próbáld meg Cebion cseppel kombinálva, hátha jobban fog enni.

2013. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. Mikor nemrég beteg volt(kb1,5 hónapja) akkor adtam neki a bérest+cebiont lényegesen többet evett,de végül is nem a mennyiséggel van a baj, mert egész szép adagokat eszik. Sőt mostmár 12kg. Elég lassan mentek fel rá a kilók, de most megugrott felfelé. Megint elkezdem neki adni a cseppeket hátha.. Még abban bízok, hogy az almát is saját magától kérte(amikor én akartam adni nemkelett) lehet mással is így csinál majd. Köszönöm, hogy írtál!:)
2013. okt. 23. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Add neki, amit szeret. Majd oviban megjön az étvágya, ha látja, hogy mások is jóízűen esznek. Közben kínáld meg a saját ételetekből is, de ne erőltesd, mert játszmázás lesz. Ha nem sovány, akkor ne aggódj és ne mérgelődj.
2013. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod. :)
2013. okt. 24. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!