Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi gyümölcs/zöldség...

Mennyi gyümölcs/zöldség szükséges egy étkezésre? Az 500ml tápszert hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtük a hozzátáplálást a babámnál. Néha megeszik 80g gyümölcsöt, de utána nem kér tápszert, néha meg csak 20-30g-ot, akkor kapja a 120-as adag tápszert, meg is eszi. Tanácstalan vagyok, hogy kb. mennyi gyümölcs/zöldség vált ki egy étkezést (hány gramm)? Vagy ez teljesen babafüggő?

Másik kérdésem: olvastam, s a védőnő is javasolja, hogy a babáknak egy éves korukig kb. 500ml tápszert még kell fogyasztaniuk. Hogy oldjátok meg? Mert az rendben van, hogy reggel-este tápszer, de nekünk ez csak 2x170ml, azaz 340, de ha a hozzátáplálással kezdjük kiváltani az étkezéseket, akkor ez hogy lesz?


2013. nov. 7. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Uzsonnára mondjuk adhatsz majd neki tejpépet, és így a tápszerrel együtt meg is lesz a kb. 500 ml tejalapú étel. Ezt egyébként nem kell szentírásnak venni, ha csak 400 ml-t fogyaszt, akkor sincs baj.

Aztán 8 hónapos kortól mehetnek a tejtermékek (joghurt, túró, sajt, kefir). Ezek is beleszámítanak a tejalapba, és tejpéppel felváltva adhatod majd neki uzsonnára, akár egy kis gyümölccsel keverve. Vagy kis vajas kenyér falatkák sajttal pl.

Tízórai mehet majd gyümölcs keksszel, gabonapéppel, rizzsel, zabpehellyel stb.

Ebédre pedig főzelék hússal, reszelt sajttal, tojássárgájával vagy csak úgy natúran.

Reggel-este pedig tápszer.

Én így csináltam / csinálom (11 hónapos a babám).

Persze most még az elején vagytok, de ki fog majd alakulni.

Az meg teljesen babafüggő, hogy mennyi gyümölcs / zöldség vált ki egy étkezést. Az én lányomnak néha elég 100 g is, máskor megeszik 200-at. Attól függ, mennyire éhes.

Az étkezések után kínáld meg tápszerrel, ha elfogadja, hadd egyen még, amennyi jól esik. Én mindig így csináltam. De volt, hogy már nem kellett neki a tápszer, és olyan is volt, hogy gyümölcs után 1 óra múlva kérte.

2013. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
eleinte csak ismerkedik a szilárd étellel , és az új ízekkel. A gyümölcstől önmagában nem fog jóllakni. Ha már megeszik 100-150 gr gyümölcsöt pl, akkor keverhetsz neki hozzá gabonapelyhet (olvadós rizs pl)vagy adhatsz hozzá burgonyát kb fele fele arányban. Ez már teljes értékü étkezésnek számít. Aztán jöhetnek a zöldségek burgonyával v rizzsel, egyéb gabonák (elöször gluténmentes, majd a gluténtartalmúak is) Én mindig fele zöldség ill gyümölcsöt adok a gabonahoz v krumplihoz, és ebböl eszik kb 200 gr-ot, 8 hónaposom, 3 óránként (tápszer, fözelék, tápszer, tejpépv gabonapép gyümölccsel, tápszer egy nap)
2013. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!