Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves kisfiamat hogyan...

Mefinda kérdése:

1 éves kisfiamat hogyan szoktassam rá a főtt ételekre?

Figyelt kérdés
Már több hete csak a joghurtot fogadja el pékáruval. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna – csak a joghurt. A vacsi 19, 00 körül tápszer, majd alvás reggel 6ig.11 hónapos korág tudtam szoptatni és hozzátáplálni. Az almás-cékla pép volt a kedvence a brokkoli és sok már párolt/főtt étellel egyformán. Már azt a cselt is kipróbáltam, h. a főttételt a joghurtos pohárba teszem és úgy kanalazom. Az első kanálig nincs gond, de ezután már szorosan becsukja a száját, elfodul és csak ha újból joghurtot lát a kanalán akkor nagyra nyitott szájjal kéri. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Köszönöm a rám/ránk szánt időtöket
2013. nov. 13. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló a helyzet, csak én még szoptatom.

eleinte evett pépet, zöldséget, mindent, mostanában főleg csak házi kenyérfélét, sima főtt rizst és főtt tésztát, esetleg krumplit.

ami nekünk bevált: türelem, nem görcsölés, ha éhes lesz eszik, amit eszik, abból egyen sokat, táplálót:

a kenyérre pld kókuszzsírt, vagy amit használtok, margarin, vaj, stb... a tápszert vagy joghurtot dúsíthatod tejszínnel, vagy őrölt mandulával, kesudióval, szezámmaggal, vagy több tápszerporral, tejpéppel.

a zöldség főzőlevébe vagy gyümölcslébe tegyél tápszert

süss házisütit: reszelt alma, liszt, 1-2 ek olivaolaj

2013. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!