Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktassam rá a 11...

Hogyan szoktassam rá a 11 hónapos kislnyomat hogy kanálból is egyen?

Figyelt kérdés
Mióta rájött hogy kézzel is tud enni kb 3 hónapja csak kézzel eszik amit le kell rakni. Levest nem is nagyon tudok neki adni mert nem eszik kanálból. Pedig főzelékeket is nagyon szeretnék neki adni már sok mindent kipróbáltam de semmi nem jött össze úgy is próbáltam h az ő kezében van a kanál de úgy se jó. mit tegyek?

#etetés #11 hónapos #kanálból evés
2013. nov. 3. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
èn ennyi idösen nem raktam a gyerek elé a tányért. èn fogtam a tányért és kanalaztam neki befele. Ha már evett sajtot, zsemlét stb... akkor azt raktam csak elé, de fött étewlt soha Sem.
2013. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én se tányérostól adom oda neki hanem csak darabokban
2013. nov. 3. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sehogy nem szoktattam rá. (Mondjuk én alapból BLW-módszerrel tápláltam hozzá.)

Mindig együtt ettünk, és látta, hogy mi is kanállal eszünk, és kb. 1 éves kora körül ő is kért kanalat.

2013. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak, kb. 2-3 hónap. Ezalatt úgy tudtam főzelékkel megetetni, hogy közben adtam neki darabos, kézzel ehető ételeket, és két falat között becsempésztem egy kis főzeléket. Vagy két bébiételes üveget használtam: az üreset az egyik kezemmel fogtam, és ő dugdosta bele a kanalat, vagy megpróbálta rátenni a tetőt, a másikat a lábaim közé fogtam (ezt nem látta) és abból a másik kezemmel én etettem. Most 14 hónapos, és még nem tud kanállal enni, de most már végre elfogadja a főzelékféléket. Ezt most úgy eszi meg, hogy a tányérjába egyszerre csak kicsit teszek, ő is kap kanalat, azzal próbálkozhat, egy másikkal pedig etetem. Régebben ez nem működött, mert mindig ki akarta borítani vagy elvenni a tányért, vagy szétmázolta a kezével az ennivalót.

Kitartás, nem lesz könnyű időszak, de addig is keress neki érdekes konyhai eszközöket, amik nem törnek össze, ha ledobja a földre :) Pl. egymásba rakható műanyag poharak, kicsi flakon, tejfölöspohár, stb. Sok ekkora gyereket nem érdekel túlzottan az evés, minden érdekesebb, fontosabb, de persze az üres pocak sem jó :) Majd ha kicsit nagyobb lesz, remélhetőleg jobban fogja érdekelni az evés.

Persze én is szoktam akkor etetni, amikor a család eszik, de akkor az úgy néz ki, hogy én vagyok az egyetlen, aki éhes marad, merthogy én etetem :)

2013. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!