Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisfiam eddig...

Másfél éves kisfiam eddig tökéletes evő volt, ám egyik napról a másikra nem hajlandó megenni a főtt ételt. Miért lett ilyen, hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés

Reggelire mint mindig, tejet kap, majd kicsivel ezután kenyeret (szalámit, vajat nem tehetek rá, mert úgy nem kell neki) vagy sajtos péksüteményt (pogácsát, ilyesmit). Tízóraira csak gyümölcsöt adok, eztunán szokott aludni. Korábban ebédre bármit főztem neki külön, vagy kivettem a miénkből, megette. Ügyesen, sokat. De kb 2 hete egyszerűen nem kell semmi. Sőt meg se nézi, mi van a tányérban, tolja el. Uzsira a joghurt mindig kell, de a vacsinál megint löki el a kaját. És kéri a tejet.

Eddig a következő tanácsokat fogadtam meg (nem váltak be):

-ne adjak neki semmit a főtt kaja helyett ha elutasítja, a következő kajaidőig várni kell. Ennek az lett az eredménye, hogy egész nap hallgattam, hogy kaját kér (tej, kenyér, joghurt) vacsikor már nagyon éhes volt, de pár kanál után mégis eltolta a kezem. Ezt 2 napig bírtam, de nem fogom éheztetni, ezért inkább adtam neki, amit kért.

-meg se kínáljam főtt étellel, csak ültessem oda a székébe mikor mi eszünk és ne érdekeljen, ha kér, adjak neki az én kajámból. Semmi eredmény.

-újra és újra tegyek elé főtt kaját, ha ebédre nem kér, akkor uzsonnára is, stb, míg el nem fogadja. Ennél a módszernél már az első uzsiidőben előhozott ebédtől hisztizett, mellesleg meg is értem, már végső kétségbeesésemben próbáltam ezt ki.


Azt is leírom, hogy nem, nem érte trauma evés közben, sose szóltam rá, nem büntettem, még csak meg se égette a száját a kaja, nem jön a foga (mind kint van), nem volt mostanában beteg, nem adok neki 2 kaja között nassolnivalót, eleget iszik, de csak és kizárólag vizet (meg reggel és este tejet), szóval már tényleg nem tudom, miért csinálja. Valaki azt mondta, most épp ilyenje van, nem kívánja a főtt kaját. De hát szüksége lenne rá, nem?? A túrógombócot megette a múltkor, meg bármi ilyet, amit kézzel foghat és haraphat, de csak a "száraz" érdekli, főtt krumplit, húst nem hajlandó megfogni a kezébe! Mit adjak neki?


2009. szept. 14. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy segit-e, de nekem nem tünik jónak, hogy reggelire elöször kap tejet, utánna kenyeret, én forditva adnám. Ha teli van a hasa tejjel, akkor nem fér bele rendesen a többi. Ha nagyon szomjas, akkor adj neki pici tejet elöre, de a többit csak az evés végén.

Ha nem akar fött ételt enni, adj neki mást - ehet nyersen lereszelt - felapritott zöldségféléket, gyümölcsöt, és ne adj a fött ételböl. Ha nem kap, akkor elöbb lesz kiváncsi és kér - tudod, a tiltott gyümölcs..., gyerekeknél is müködik. A gyereknek NEM kell föltétlen fött étel, csak ne egyfélét (pl. kenyér) egyen.

Ha kézzel enne szivesebben, akkor készits olyat, amit enne - valószinü, hogy éppen ilyesmikre van szüksége. Adhatsz neki kemény sajtot, sárgarépát feldarabolva (ha már rendesen rág - de ez valószinü, hacsak nincs még túl kevés foga), a krumplit süsd meg inkább a sütöben, akkor nem "maszatos" - mert az is lehet, hogy az zavarja, különösen, ha kezd szobatiszta lenni.


Négy gyereket neveltem föl, a legfontosabb, hogy ne eröltesd, hanem hagyjad, hogy azt egyen, amit kiván. Amit eröltetsz, az lesz, amit nem szivesen eszik meg és amit kérnie kell, azt fogja kivánni.

Sok sikert kivánok.

2009. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem akkor csinált ilyet amikor nőtt a foga. Ez teljesen természetes, hogy ilyenkor jobban kell nekik az olyan étel ami dörzsöli az ínyét. Legalább is anyukám szerint. Nekünk elmúlt mikor kinőttek a rágófogak.S zerintem nem csinálsz rosszul semmit. Estleg ha van ismerősöd akinek a babája jól eszik ahoz elviheted hátha neki is megjön az étvégya ha őt látja enni.Vagy együtt egyetek a gyerekkel. Amikor ti is eszitek a főtt ételt ültessétek oda magatok közzé és hátha megkívánja tőletek. Erőltetni én se erőltetném.
2009. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem fogaskérdés, az tuti, írtam is, hogy már nem lesz több fogacska. Szerintetek lehet egészségügyi oka is? a védőnő lehurrogott, mikor ezt kérdeztem, merthogy biztos dacból csinálja, élvezi a műsort a kaja körül.
2009. szept. 14. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö válaszoló vagyok: elöször is,a z evésböl TILOS eröpróbát csinálni (még ha a védönö azt is akarja).

A gyerekek (mármint a kicsik) érzik, hogy mire van szükségük. Az enyémeknél annak idején mindig felirtam, hogy mikor mit és mennyit esznek (az oka lényegtelen). De mindig azt ettek az ételekböl, mire kedvük volt. Elöfordult, hogy hetekig csak tésztafélén éltek, utánna volt zöldséges, gyümölcsös, húsos és tejtermékes fázisuk. A sajt/johgurt/túró/tej fázis után minden alkalommal vagy kijött egy foguk, vagy nöttek jópár centit. A tésztás fázisnál meg utolértés a vastagsággal a magassági ugrást.

Ami nagyon érdekes volt, hogy ha kiszámoltam 2 - 3 hónpa után, hogy miböl mennyit ettek, akkor az optimális arány jött ki - magyarul, mindenböl annyit ettek, amennyit kellet volna, csak idöben nem egyenletesen elosztva.

Mivel mind a négy gyerekem idöközben egészséges felnött, normális súllyal és testalkattal, csak azt tudom javasolni, hogy hagyd a gyerekedet azt enni, amit kiván, nem egy gép, amibe mindig ugyanolyan és ugyanannyi üzemanyag kell.

2009. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, ez az infó hasznos volt :) nem erőlteti a védőnő, inkább elbagatellizálja, szóval szerinte nem beteg, tegyek úgy, mintha nem érdekelne, adjam neki, amit ő akar.
2009. szept. 14. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy gondolod, hgy segitett a válaszom, akkor örülök neki.
2009. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 gyerekem van,a pici 16 hós múlt,és ugyanaz a probléma,mint nálatok(kb.1 hete).Igaz,neki csak 12 foga van,és folyamatosan jönnek.Én megmondom őszintén,nem foglalkozom vele,azt adok neki,amit hajlandó megenni.Az enyém se nassol,inni csak édesköményteát hajlandó(ízesítés nélkül!),este és reggel 2-2.5 dl babatejet iszik.Sztem is tudják,h mire van szüksége szervezetüknek.Eddig bármit megevett,ha hús volt benne,most a húst is kiköpi.Bármivel kínáltam(rakott krumpli,rántott hús,bolognai spagetti,reggelire vajas kifli,friss barack,banán)mindent eltol.Tudod mit fogadott el?Az üveges bébi kaját.Megevett egy tejbegrízt,egy gyümölcsöt(teljes kiőrlésű gabonával).Ma megpróbálok vmi főzeléket adni neki.Én is úgy gondolom,idővel elmúlik.Már az is eredmény-nálam-ha 1-2 falatot elfogad az általam főzött kajából,többet nem erőltetek.Szval türelem!
2009. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is ez a problémám a most 18-hós kisfiammal és már én is kérdeztem itt mit csináljak? http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Szóval azóta sem eszik,csak szárazat néha a levesből pár kanállal és ennyi.Nekem azt mondták hogy van egy ilyen leállás,hogy nem eszik főtt ételt,majd visszaáll később.....hát nem tudom én ebben nem hiszek!!Sajnos én sem tudom mit kellene tenni:(:(

2009. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ez 1 hónapon kerszetül. Nem szabad neki nagy felhajtást keríteni, mertcsak azért se fog enni. Én le se ültettem mikor mi ettünk. De mindig ott volt és nézte, közben játszott. A joghurt, gyümi jöhetett, meg a tej is aztán ennyi. Ja és visszaszoktattam a vicsinál a tejpépre mert az kelett neki és legalább aludt rendesen. Aztán egyik napról a másikra(1 hónap után), ettünk és tátotta a száját, mondom kérsz, erre, meg az etetőszékébe és belekéreckedik. Nálunk így oldódott meg. Ja és nem kaphatott túró rudit meg társait.
2009. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom segíte, de egy orvos ismerősöm mondta, hogy egy gyerekgyógyásztól hallotta, hogy mostanában rengeteg gyereket vittek hozzá azzal, hogy nem akarnak enni, éjszaka aludni, csak sírnak, egész nap nyűglődnek...stb állítólg valami front van a levegőben. Az én 15 hónapos fiam ugyanezeket a tüneteket produkálja. Tegnapelőtt fél órát üvöltött mert nápolyit akart vacsorázni - adtam neki, mert már untam a műsort - tegnap minden zokszó nélkül megevett 1,5 üveg bébikaját, amitől előző nap ordított. Türelem, majd elmúlik ez is. Az enyém is mostanában mutatja, hogy tápot kér, ez van.
2009. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!