Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktassam le 21...

Hogyan szoktassam le 21 hónapos babámat az üveges bébiételről?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a házi kosztot nem hajlandó lenyelni.Ízlelgeti rágogatja majd kiköpi.Pépesítve sem eszi meg.1 éves kora óta próbálom szoktatni.
2013. nov. 14. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.Ne adj neki üveges kaját.Hidd el,éhes lesz,és megeszi, elfogadja,amit főzöl.Éhen halni nem fog.

Pár nap alatt átáll rá,de csak akkor ha nem törsz meg,és nem nyúlsz az üveges kajához,még akkor se,ha az után sír.

Kínáld folyamatosan abból,amit ti esztek,amit főzöl.

Sok sikert!

2013. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy majdnem két éves kisgyerek már azért nem a baba kategória, lehet itt kezdődik a probléma, hogy te még babának látod, úgy is viselkedsz vele.

Ne vegyél neki- nincs több, és kész.

2013. nov. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nememlékszem ***** válasza:
Hát, én nem vagyok ennyire drasztikus, mint az előttem írók. :) Kilányom 20 hónapos, ugyanebben a cipőben járunk. Én azt csinálom, hogy délben ugyanazt kapja ő is, mint a többiek, mindig egyszerre eszünk. Ha nem eszi meg, akkor sem kap bébiételt, akkor éhes marad. Este újra megkínálom ugyanazzal, de ha újra elutasítja, akkor kap egy bébiételt, hogy azért meglegyen a napi meleg étel. De ha megsezi ebédre a rendes kaját, ami egyre gyakrabban előfordul, akkor este ő is hideget eszik, mint a többiek. Lassan haladunk, de haladunk. Most ár csak heti 2-3 bébiétel fogy. :)
2013. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. nov. 16. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:
tanulj meg főzni
2013. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!