Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi anyatejre van szüksége...

Mennyi anyatejre van szüksége egy 5 hónapos babának, ha már be vezettem egy hónapja a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy bevezetted már egy hónapja a hozzátáplálást?Megkérdezhetem miért?Az enyém most lesz 5 hós,még csak szopizik egész nap.
2013. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos babát nagyon korai hozzátáplálni, egyébként, hogy válaszoljak is, nem lehet megmondani, babája válogatja, de egy 5 hónaposnak az anyatej a legmegfelelőbb, és annyi kell neki, amennyit szopik (ha van elég).
2013. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

bevezetni a hozzátáplálást????

ételeket lehet bevezetni, a hozzátáplálás a tápszert jelenti.

5 hónaposan még nem kell, ha van elég tej. mennyi az elég? ha nem adsz neki feleslegesen plusz folyadékot, vizet, teát, hanem szomját is anyatejjel oltja, igény szerint szopizik, te iszol eleget, rendesen eszel, akkor van elég tejed 6 hós koráig. ha elkezd mást enni, kevesebbet fog szopizni, és a kereslet-kínálat elve szerint elkezd fogyni a tej.

sajnos a védőnők egy része nyomatja a korai hozzátáplálást, kóstoltatást, aztán abba is marad a szoptatás.

nincs etalon, hogy mennyi kell, minden baba más, más a szletési súlya, más az emésztése, stb, a szülők alkatától is függ.

6 hós korára általában megduplázza a súlyát, de sokat ismerek, aki nem, és azóta is jól van, és akkor sem vitték el a gyámügyesek a szülőket, hogy éheztetik... szóval csak paráztatják az embert.

a lényeg: ha pisil eleget, alszik, nyugodt, játszik, figyel, stb. akkor elég neki.

ha elkezd apadni a tej, akkor is vissza lehet hozni, nekem a kóstoltatás után lett több, és kkor tudtam elhagybi a tápszert.

2013. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 hónapos, egy hónapja vezettük be, de nem váltok ki étkezést, minden evés után szopizik.

Mióta hozzátáplálok, azóta nekem is több a tejem.

Ha tudod, szoptasd minden alkalommal, egyébként napi 500 ml a szükséges tejadag, ebben a tejpép, a későbbi túró, sajt, egyéb tejtermékek is benne lesznek

2013. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!