Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Először az összes gyümölcsöt...

Először az összes gyümölcsöt meg kell kóstoltatni, ami az életkorának megfelelő-és csak utána jön a zöldség?

Figyelt kérdés
alma,barack,körte,szilva,meggy..stb-és utána a zöldség jön?vagy azt már ebédre adom?
2013. dec. 17. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én így adtam mindkétszer: alma, barack, sütőtök, répa, krumpli, körte, stb. Lehet vegyesen is, nem csak előbb gyümi, aztán zöldség.
2013. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen "szabály", meg hát szezonálisan és a baba ízlésétől, alllergiáktól függve is változhat, hogy miképp haladtok a hozzátáplálási táblázatban szereplő, életkorának megfelelő ételek között.
2013. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én így kezdtem: almalé (nem jött be, mert bukott tőle), alma, répa, sütőtök, krumpli, őszibarack. A többire nem emlékszem.
2013. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hete kezdtük, szóval nincs nagy tapasztalatom, de mivel tél van így számomra evidens volt, hogy nem barackot meg szilvát kap az alma után, hanem sütőtököt és répát. :)


Az utóbbi kettő sokkal jobban bejön neki, mint az alma, szóval ez így szerintem teljesen jó. :)

2013. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én barackkal kezdtem, kapott őszit is, sárgát is. aztán banán egy kis almával. jó 2 hétig csak gyümölcsöt kapott hozzátáplálásképp a kora délutáni evéshez. aztán főzelékek, krumplis alappal, arányaiban több krumpli, hozzá mell vmi zöldség. a főzeléket ebédkor adom neki, a gyümit uzsira kapja (vagy ezt vagy azt). egy ízt min 3 napig kap, h megszokja.
2013. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi-nekem van a fagyasztóban barack,körte szilva,meggy-tehát nem vagyok bajban-csak akkor azt nem tudom,hogy,ha ezt uzsonnára adom,akkor a zöldséget is akkor adjam?vagy azt már ebédnél-és uzsonnára megint gyümölcsöt-és igy kétszer eszik a baba ilyet,vagy mindig uzsonnára-a zöldséget is először egy nap egyszer csak?
2013. dec. 17. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:
egy nap egyszer adj csak mást, ha még csak most kezditek a hozzátáplást. tehát vagy csak gyümölcsöt vagy csak zöldséget kapjon (főzelék) napi egy alkalommal. mivel a gyümölcs amúgy sem teljes értékű étkezés, én azt uzsira adom, a főzeléket meg ebédre, ahogy majd felnőttkorában is lesz, ha szerencsésen alakulnak nála az étkezési szokások :). közvetlenül utána ugyanúgy megkapja a tápszert is, mert eleinte még túl keveset eszik belőle ahhoz, h kiváltsunk egy teljes étkezést.
2013. dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!