Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A fiam 15 hónapos, már nincs...

A fiam 15 hónapos, már nincs ötletem mit adjak neki enni. Nálatok ennyi idős babával hogy történik az etetés? Mit eszik reggel, tízóraira, ebédre, uzsira, vacsira?

Figyelt kérdés
Igen, legtöbbször azt eszi mint mi, de például reggel nem tehetek elé egy pirítóst.

2014. jan. 7. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

De egy sima vasaskenyeret párizsival igen!

Nálunk is ugyanazt eszi amit mi!

2014. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
miért ne ehetne reggel pirítóst! 15 hónaposan már mindent ehet, amit a család eszik.
2014. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Tegnapi nap például így nézett ki:

reggeli: bundáskenyér

tízória: nem eszik sokat, gabonafalatokat max vagy kekszet

ebéd: párolt rizs, rántott sajt, rántott hús

uzsonna: tejbegríz reszelt almával

vacsora: vajaskenyér, paradicsom, szalámi, párizsi


Inni csak vizet és gyümölcslevet iszik, mást (tejet, teát stb.) nem fogad el.


Mai reggeli: tejpép reszelt körtével

Tízórai: sajtos puffasztott rizsszelet

Ebéd: nokedli lesz csirkepörkölttel

Uzsonna: joghurt lesz keksszel

Vacsora: sinlac

2014. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

En lanyom is 15 honaposult. En szoktam adni neki jogobella desszertet( amibe gyumolcsdarabok vannak), imadja :)

Meg tejbegrizt, tejberizst, kremturot, persze mindig mast es nem mindennap de kell neha egy kis valtozatossag. Vagy gyumolcsoket, almat, mandarint, banant osszevagom kis darabokra es ugy. Egyedul elcsipegeti uzsira :)

Remelem adtam par jo otletet :)

2014. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért nem adok neki pirítóst, mert csak elöl van foga,, nem akarom, hogy felsértse az ínyét.

Kedves 3.és 4. Válaszoló, köszönöm, pont ilyen kiegészítő ételekre gondoltam.

Egyébként hova valósiak vagytok? Babák mennyi idősek? :)


Szép napot es köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 7. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 15 hónapos, mi is bajban vagyunk sokszor.

Szereti a tojásrántottát, tejbegrízt, pudingot, krémtúrót (én csinálom ezeket), legtöbbször sajtot és f.erdei sonkát kér, kenyér helyett puffasztott dolgokat (puff.búza, kölesgolyó, kuki). Zabpehellyel almát keksszel mikróban. Ezek tízórai-uzsi. Ebéd-vacsira főtt étel, próbálom azt amit mi is eszünk, de néha kevés sikerrel.

Felsérteni a piritóssal nem fogja az inyét, csak ne legyen túl meleg, mert attól hólyagosodik. Ha jön a fog a legjobb rágcsálnivaló a két-három napos kifli, na az is kopog.

2014. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nyers sárgarépa is jó rágcsálnivaló étkezések között.

Bocsi hogy nem pont a kérdésre válaszoltam, csak egy tipp.

2014. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%

3-as vagyok.

Nekem dec 20-án volt 15 hónapos a fiam. Tegnap uzsonna után például ő is nyers sárgarépát rágicskált (volna), de nem igazán ízlett neki, csak rohangált vele fel s le a lakásban:)

Az én fiamnak 16 foga van már kint, így ő eszi például a pirítóst és a kétszersültet is imádja. Egyébként nyugodtan adhatod neki a pirítóst, ha fáj neki úgysem eszi, de a babáknak nagyon kemény az ínyük, simán elmajszolja szerintem.


A mai napunk így néz ki:

Reggeli: Tejpép banánnal utána egy evett még dióscsigát

Uzsonna: háztartási keksz, kubu gyümölcslé

Ebéd: vadas pulyka spagettivel

Uzsonna: vaníliapuding lesz (a humana termékeket szoktam neki adni, tejbegríz, pudingok, joghurtok, mindet szereti)

Vacsora: húsleves gazdagon ( sok zöldség, főtt csirkehús, tészta)

2014. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!