Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Cukor helyett mit lehet...

Cukor helyett mit lehet édesitésre használni a babának?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Leginkább semmit. De ha akarod akkor nádcukor, stivia, esetleg méz attól függ mennyi idős "baba".
2014. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nyírfacukrot használtam, de csak a sóskát édesítettem, másba nem használtam.
2014. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél édesíteni? Úgy tudom, édesítőszer nem egészséges sem a babának, sem egészséges (nem cukorbeteg) felnőttnek. A méz pedig másfél éves kor alatt nem ajánlott a botulizmus nevű betegség miatt.
2014. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Stevia! Mezet semmikepp (botulizmus)
2014. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy mit szeretnél édesíteni, pl a tejbegrízbe én egy édes almát turmixolok, attól édes lesz és a gyerek is imádja. Joghurtba szintén gyümölcsöket teszek, más édesíteni való hirtelen nem jut eszembe :)
2014. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1 éves kor alatt semmi szüksége bármilyen plusz édesítésre is a babáknak.

Én javarészt gyümölccsel csináltam mindent, ami édes, pl. túró, natúr joghurt, tejbegríz stb.

Max. valóban a sóska lehet olyan, amihez kellhet egy kis édesítés, ehhez a gyümölcscukor (fruktóz) tökéletes.

2014. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Babáknak semmi szükség édesítésre ami a cukorféléket illeti.

Tegyél banánt, édesebb almát, barackot, érett szilvát stb. az ételébe.

2014. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gyümölcsöt. Ha azt nem "lehet" használni, akkor adhatsz neki Stevia-t vagy nyírfacukrot (xilitet). Ezek mind természetes édesítőszerek.
2014. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Nyugodtan tehetsz bele egy kis kristálycukrot. Ha félsz, hogy esetleg nem elég tiszta, felfőzheted sűrű szirupnak.


A babák igenis az édes ízt kedvelik.

30 évvel ezelőtt én a csecsemőkorú gyerekeimnek mindent mézzel édesítettem, mondván, hogy abban egy csomó vitamin, értékes ásványi anyag stb. van, gyógyító és antiszeptikus hatású. (Akkor még nem tudtuk, micsoda életveszélynek tesszük ki a őket, persze vidáman élnek azóta is.)

2014. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!