Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor lehet zoldseget is adni?

Mikor lehet zoldseget is adni?

Figyelt kérdés
Elkezdtuk az almat tegnap, zoldseget mikor kaphat? Es eloszor mit? Burgonyat? Azt az alma utan kell neki adni vagy hogyan? Kerlek segitsetek, mert fogalmam sincs mit mi utan lehet adni. Koszonom!
2014. jan. 16. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 naponta ajánlotta a védőnő az ízváltást a gyümölcsöknél. Azt mondta, ha már látom, hogy valamit szeret, azt keverjem krumplival először 2/3 gyümölcs, 1/3 krumpli, majd fele-fele, végül fordított arányban.

Fiam eddig almát, barackot és glutént kapott, nemsokára adok neki körtét is, aztán amit a legjobban evett, azzal a krumplit.

2014. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát sok országban pl zöldséggel kezdik a hozzátáplálást, úgyhogy nyugodtan kóstolgathat már zöldséget is. Sárgarépát szokták ajánlani az elsők között, mert azt általában szeretik a babák. A burgonyát az én lányom pl nem nagyon szerette, nagyon nehezen vezettem be az étrendébe, mert amin megérezte, hogy van benne, az már nem kellett. Szóval ki kell próbálni, mert van aki magában is megeszi, van akinek jó sok gyümölcs kell mellé. A 2/3-1/3 arány jó egyébként, aztán lehet növelni a zöldségtartalmat, és fokozatosan lesz belőle csak zöldség, tehát mondjuk ebéd. De nálunk pl mindaddig kellet gyümölcs a kajába, amíg be nem vezettük a húst, akkor tudtuk kivonni az edébekből.
2014. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Es glutent mikor adhatok neki es milyen formaban? Pl. reszeljek kekszet az almajaba?
2014. jan. 17. 22:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A glutént 4 és 7 hónapos kor között kell bevezetni az ajánlás szerint. A magyar ajánlásban napi fél háztartási keksz szerepel, mondjuk a gyümölcshöz reszelve. Viszont én kicsit viszolyogtam ettől, mert elég sok minden van benne, amit szerintem nem kell erőltetni ebben a korban még, úgyhogy én a Milumul 7 gabonás pépet szórtam a gyümölcshöz, egy kiskanállal (DM-nek is van saját márkás ilyen pelyhe). Ez natur gabonapehely, nincs mellette ízesítés, cukor, semmi, csak a gabona pehely finomra őrölve. Többen írták itt, hogy nekik már így is javasolta a védőnő. Ezt később uzsira adtam neki gyümölccsel, nagyon szerette a lányom, úgyhogy én ezt ajánlom.
2014. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk fosfovit kekszet javasolt a védőnő, a háztartási keksz tiltólistán van. Almába reszeltem.
2014. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!