Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos fiamnak milyen új...

9 hónapos fiamnak milyen új dolgokat vezethetek be még?

Figyelt kérdés

Zöldséget kap: burgonya, zöldborsó, sárgarépa, zöldbab, cukkini, cékla, sóska, spenót, paradicsom, karfiol, hagyma (az ételekbe)


gyümölcs: alma, banán, körte, meggy, barack, szilva,


fűszerek: kapor, petrezselyem, oregánó, bazsalikom,


tejtermékek: natúr joghurt, túró, sajt


és még: rizs, csirkehús,


Ezeket próbálom variálni, de most már nem túl változatos. Például főzeléken, meg zöldséges-húsos rizsen kívül miket főzhetek neki? És tojássárgáját, meg csirkemájat adhatok már? Tejfölt tehetek a főzelékébe? Tojásmentes bolti tésztát ehet már?


2014. jan. 16. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Mangó mandarin narancs

Tejtermék: Milli kocka dobozos krémtúró, danonino, túró Rudi (csokit nem eszem le)

Lehet tejföllel, tejszínnel habarni. Vegetát szoktam tenni a Főzelékbe

Ehet marhát, pulykát, halat

6 hónapos kortól lehet adni tésztát

Ehet kenyeret, kalácsot vajjal

Minden zöldséget ehet, karfiol, brokkoli, cékla, borsó, zöldbab, tök lencse... Készíthetsz neki minden nap másfajta főzeléket

Bolognai spagetti, csirkepaprikás szaftja tésztával.

Babapiskóta, keksz a gyümölcsbe

Sütőtök

2014. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majat mar siman adhatos neki, kezdheted a marha husit is bevezetni a xsirkenek nem csak a mellet hanem a combjat is termeszetesen bor nelkul. A fozelekeket rantassal tejfollel siman csinalhatod, zoldsegek kozul mar mindent ehet. Tesztafeleket. Akar egy turostesztat is csinalhatsz neki. Vagy krumplistesztat. Mar nagyon keves dolog van amit nem ehet ilyen korban. Es ezek ozul mar elegge varialhatoak a dolgok h ne legyen egyhangu az etkezese. :-)
2014. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, brokkoli is mehet, sült tök, tojássárga, csirkemáj, durum tésztát is főzhetsz neki, zabpelyhet is gyümölccsel. Halat is süthetsz. Főzelékbe inkább még joghurtot tegyél, szerintem.
2014. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még csak 2 foga van, úgyhogy kenyeret csak majszolgatni adok neki, nem étkezésre.

Krémtúrót még nem akartam, nem tudom milyen tartósítószer van benne, vagy már "mindegy"? Mármint nem kell olyan szigorúan figyelni már erre ilyenkor?

Vegetát sem tettem még kajájába, csak sót, de akkor teszek majd azt is.

Akkor már elég sok mindent csinálhatok.

Köszi az eddigi ötleteket, és várok még!

2014. jan. 16. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem kell már komolyan venni, eheti azt amit ti. Pl. Ha magatoknak csinálsz habart tökfőzeléket csirke pörkölttel, eheti veletek!

Ha készítessz magatoknak palóclevest, gulyás levest, grízgaluska, májgaluska levest, abból is ehet.

Én csak danoninot, Milli krémtúrót, túrórudit, tejszeletet adtam a lányomnak, mert más nyers tejterméktől kipattogott. Szóval ezek nem lehetnek rosszak:)

2014. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem birta sokaig a gyomra ezeket a bolti kremturojat igy inkabb sima turot turmixoltam natur joghurttal es tettem bele gyumolcsoket. Imadta es nem jott vissza neki. Ez csak tanacs mert nem midnenki jar igy mint mi. :-)

Nagyon jokat irtak h szinte mar midnent ehet. A kenyeret mi is ugy kezdtuk h 2 foga volt nagyon apro darabokat adtam a szajaba sajtkremmel kenve vagy tea vajjal es elnyammogta. Aztan egyre nagyobbakat csipett belole. 2 foggal ugy megtanult mindent enni h kb 9 hos kora ota nem is turmixokom neki a kajakat csak villaval kicsot megtorom a nagyobb darabokat. A husit is szepen meg tudta enni, majndem 11 hos volt mikor kijott meg par fog. :-) en ilyenkor mar mindent tejfollel habartam, csinaltam a rantast. Vedno es gyerekorvos is jovahagyta.

2014. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy a gabonafélék még nincsenek bevezetve.


zabkorpa, tönköly, köles és egyéb teljes kiőrlésű gabonák.


Illetve narancsot nem láttam még a listádon. Ha bírja a gyomra akor adhatod neki.

2014. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!