Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kedves Anyukák! Ti mikortól...

Kedves Anyukák! Ti mikortól adtatok mogyoró tartalmú ételt gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy csak 3éves kortól lehet/ajánlott?
2014. jan. 23. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
2 éves kortól
2014. jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Másfél évesen.
2014. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mogyoróvajas keksz formájában adnám neki most először kapna!
2014. jan. 23. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért kell gyereknek ilyen számunkra teljesen idegen élelmiszert adni? Ezt az amerikaiak találták ki, hogy a földimogyorójukat hasznosítani tudják, most meg röhögnek a markukba, hogy mennyi ember lesz allergiás, de nem baj, majd eladják nekik az allergia ellenes gyógyszereiket.
2014. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért figyeld a szervezete reakcióját, nehogy allergiás legyen rá (bár rajtam 50 éves korom után jött ki, de qrva szar)
2014. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, figyelni fogom nagyon!
2014. jan. 23. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom 3 éves kortól "lehet". Úgyhogy én még nem mertem adni az én 2 évesemnek, kivárom a 3-at.

Mégpedig azért, mert én is allergiás vagyok erre-arra és tudom, hogy pl valamelyik úgy jelentkezik, hogy enyhén viszket a szájpadlásom, picit zavaró csak. Ezt egy 3 éves el tudja mondani, egy 1,5-2 éves nem biztos. És a földimogyoró nagyon súlyos allergiás reakciót tud okozni, gégeödéma, fulladás. És ki tudja, lehet először csak így jelentkezik, meg is nyugszik az ember, hogy nem allergiás, aztán a későbbi alkalmakkor meg lehet bedagad a torka és életveszélybe kerül. Ezt nem lehet előre tudni.

Én az ilyenekben betartom az ajánlásokat! Egyébként az ilyen típusú allergia tényleg főleg az amerikaiakra jellemző, azt hiszem nem is véletlenül, hiszen náluk van a mogyoróvajnak nagy múltja...

2014. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én betöltött egy évesnek adtam darált diós ételt. Úgy tudom, 3 év alatt csak darálatlanul nem szabad adni a félrenyelés veszélye miatt.
2014. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!